:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa zaprasza na Dni Skaryszewa 2018

Powiat Radomski, Ireneusz Kumięga burmistrz Skaryszewa zaprasza Skaryszewa - zdjęcie, fotografia

Karolina Kozieł: Na początku lipca odbędą się Dni Skaryszewa. Kiedy dokładnie i gdzie planowane jest wydarzenie?

Ireneusz Kumięga: Drugi lipcowy weekend, czyli 7-8 lipca to czas, w którym odbywać się będą Dni Skaryszewa. Miejsce to nasz stadion miejski.

Co wyróżnia Dni Skaryszewa na tle innych, podobnych imprez odbywających się w okolicy?

Na pewno różnorodność. Podczas Dni Skaryszewa łączymy sport, kulturę i biznes. Wydarzenie rozpocznie się Dniem Sportu, natomiast w niedzielę odbędzie się Koncert Galowy oraz po raz drugi, podczas Dni Skaryszewa promować będą się lokalni przedsiębiorcy. Każdy, kto odwiedzi Skaryszew w tych dniach, z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie.

W sobotę odbędzie się Dzień Sportu. Proszę przybliżyć atrakcje tego dnia. Czy będzie można poczuć ducha rywalizacji?

Z pewnością. Promujemy zdrowy tryb życia, ale też rywalizację fair play. Na stadionie miejskim będzie można zmierzyć się w różnorakich dyscyplinach sportowych i zawalczyć o cenne nagrody. Impreza odbywa się pod hasłem: „3 x 30 x 130 – czyli 3 razy w tygodniu 30 minut sportu, aktywności fizycznej przy tętnie minimum 130 a będziesz żył zdrowo”. Od godziny 12.00 na stadionie miejskim w Skaryszewie rozpocznie się rywalizacja dzikich drużyn w turnieju siatkówki plażowej i o tej samej porze wystartuje uliczno-przełajowy wyścig kolarski dla dorosłych „W samo południe” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew. Od godz.15.00 stadionem zawładną dzieci, które walczyć będą o rowery w „Skaryszewskim kolarskim wyścigu pokoju". Natomiast o 17.00 w uliczno-przełajowym biegu udział wezmą biegacze, którzy tym razem walczyć będą o puchar Osiedla Błonie oraz nagrody finansowe. I na zakończenie, niezwykle emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy dwiema wiodącymi branżami w Skaryszewie, czyli Stolarze kontra Brukarze. W programie także pokazy mieszanych sztuk walki, pokaz aerobiku i dla wędkarzy – spinningowy konkurs na celność rzutu.

Podczas Dni Skaryszewa planowane są występy artystyczne. Czy jakaś gwiazda zawita do miasta?

Na scenie wystąpi wielu wspaniałych artystów. Niewątpliwie gwiazdami wieczoru są SŁAWOMIR i zespół PLAYBOYS, który będzie obchodził jubileusz 5-lecia istnienia. Oczywiście stawiamy też na nasze lokalne zespoły. Na scenie zaprezentują się zespół ludowy Skaryszewiacy, Orkiestra Dęta OSP Skaryszew czy zespoły ze Studia Wokalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, a także Justyna HEJ J i Michał Kurys, którzy pochodzą z gminy Skaryszew i tutaj rozpoczynali swoją przygodę z muzyką.

Ciekawym aspektem dwudniowej imprezy jest promocja lokalnej przedsiębiorczości.

Gmina Skaryszew jest jedną z tych gmin, w których przedsiębiorczość wciąż rozwija się w dynamicznym tempie. Dlatego też, pokazujemy potencjał, jaki tkwi w lokalnych przedsiębiorcach. Wystawa będzie znakomitą formą promocji bezpośredniej, a także sposobnością do rozmów i wymiany doświadczeń oraz przykładem aktywności gospodarczej, społecznej i integracji w środowisku lokalnych przedsiębiorców. Będzie dawała nie tylko możliwość dotarcia do szerokiego grona klientów, ale przede wszystkim umożliwi mieszkańcom miasta i gminy oraz okolic zapoznania się z ofertą oraz kierunkami rozwoju firm naszego regionu. Utworzona zostanie także specjalna Strefa Przedsiębiorcy, w której obecni będą przedstawiciele instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości. W to miejsce swoje kroki będą mogli skierować wszyscy planujący otworzyć własną działalność gospodarczą, jak również osoby posiadające własne firmy, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego.

Można powiedzieć, że to będą intensywne dwa dni świętowania Dni Skaryszewa, podczas których nie ma miejsca na nudę.

Zdecydowanie. Spektrum atrakcji jest tak szerokie, że wrażeń z pewnością nie zabraknie. Serdecznie zapraszam mieszkańców gminy Skaryszew, ale też okolic, Radomia i całego powiatu na tegoroczne Dni Skaryszewa.

Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa zaprasza na Dni Skaryszewa 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się