:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Jak dobrze kupić samochód

Materiał sponsorowany, dobrze kupić samochód - zdjęcie, fotografia

Zakup samochodu na kredyt jest dla wielu Polaków jedyną szansą, by szybko nabyć auto z salonu producenta. Decyzja o zaciągnięciu kredytu samochodowego jest jednak równoznaczna z obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia AC.

Auto casco zabezpieczeniem dla banku

 

Banki wymagają, by kredytobiorcy wykupili auto casco, gdyż polisa chroni przed utratą wartości pojazdu z powodu awarii lub kolizji drogowej. AC gwarantuje wypłatę odszkodowania bez względu na to, kto spowodował wypadek lub uszkodził samochód w inny sposób. Świadczenie jest wypłacane, nawet gdy właściciel kredytowanego pojazdu jest sprawcą wypadku.

 

Każdy kredyt samochodowy musi być zabezpieczony polisą AC z cesją na bank. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli dojdzie do wypadku, a auto zostanie uszkodzone, odszkodowanie zostanie wypłacone, jednak trafi do banku. Cesja polisy sprawia, że wszelkie świadczenia trafiają do kredytodawcy, który jest obarczony ryzykiem utraty pojazdu, będącego zabezpieczeniem spłaty pożyczki na samochód. Tym samym, auto casco nie gwarantuje wypłaty odszkodowania dla kredytobiorcy, a ten musi opłacić naprawę pojazdu z własnej kieszeni.

 

AC również dla kierowcy?

 

Kredytobiorcy powinni pamiętać, że wykupienie podwójnej polisy AC nie przyniesie im żadnych korzyści. Zgodnie z prawem możliwe jest korzystanie z wyłącznie jednego ubezpieczenia majątkowego. W praktyce oznacza to, że pomimo opłacania dwóch różnych składek na dwie polisy auto casco, tylko z jednej z nich otrzyma się odszkodowanie. Odszkodowanie z ubezpieczeń majątkowych nie może bowiem przekraczać wartości rzeczywistej szkody - zabronione jest wypłacanie świadczeń o wielokrotności strat. Jeśli kierowca wykupi dodatkowe AC bez cesji na bank, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie jedynie kredytodawcy, a druga składka będzie opłacana na marne.

 

A może kredyt gotówkowy?

 

Jeśli zamierza się kupić tańsze auto lub auto z drugiej ręki, korzystniejsze może okazać się wzięcie kredytu gotówkowego. Kalkulator kredytu gotówkowego w porównywarce lowcakredytow.pl pozwala znaleźć tanie pożyczki, dzięki którym można sfinansować zakup auta bez zbędnych formalności. Dodatkowo zobowiązanie gotówkowe umożliwia kupno samochodu używanego bez względu na jego model i rocznik. Kilka tysięcy złotych pożyczki pozwala kupić niedrogie, stare auto, które może przydać się choćby do dojeżdżania do pracy lub jako drugie auto w rodzinie.

Jak dobrze kupić samochód komentarze opinie

  • gość 2018-07-23 14:43:21

    Po ostatnim aucie które brałem z komisu powiedziałem że więcej takiego nie wezmę i niedawno kupiłem sobie nowe auto. Wziałem kredyt w teamlion na niego ale warto było. Z komisku bym wziął i po miesiącu bym musiał mechanika odwiedzać.

Dodajesz jako: Zaloguj się