:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C lekkie zachmurzenie

Jak skutecznie uczyć dzieci języka angielskiego?

Materiał sponsorowany, skutecznie uczyć dzieci języka angielskiego - zdjęcie, fotografia

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim stała się niemal wymogiem na świecie. Pracownik na prawie każdym stanowisku powinien znać ten język choćby w stopniu komunikatywnym. Jest to wystarczający powód, aby zadbać o naukę języków obcych od najmłodszych lat. Dodatkowym aspektem jest szybkość przyswajania języków przez dzieci, jest ona znacznie większa w porównaniu z dorosłymi. Dlatego warto poszerzyć drogę rozwoju już od najmłodszych lat i przygotować dzieci na dalszą edukację z większym zapasem merytorycznym i lingwistycznym.

Jak dostosować metodą do dziecka 

Istnieje wiele metod nauki, jednak należy je dostosować do danego dziecka. Pierwszym aspektem doboru jest wiek dziecka, młodsze pociechy zawsze lepiej przyswajają wiedzę podawaną w formie zabawy. Starsze dzieci natomiast nie nudzą się szybko, dlatego mogą stosować wiele metod na raz. Kolejnym elementem doboru jest fundusz oraz czas. Oczywiście najlepiej poświęcać jak najwięcej czasu na naukę języka, a już na pewno należy określić minimalny próg tygodniowy, który musi zostać efektywnie przepracowany. Nie wszystkie metody wymagają inwestycji pieniężnej, jednak powszechnie wiadomo, że lepiej wykorzystać pomoc osób trzecich. 

Efektywne metody nauki języka angielskiego przez dzieci 

Nauka przez zabawę - najmłodsze dzieci najlepiej przyswajają wiedzę płynącą z zabawy. Angielskie piosenki czy kołysanki puszczane od najmłodszych lat zapadają w pamięci, w przyszłości będą kojarzone z wybranymi słowami. Warto zaopatrzyć się w kolorowe książeczki z historyjkami oraz angielskimi podpisami. Istnieje wiele zabawek interaktywnych, które oswajają dziecko z językiem - na przykład kolorowe puzzle zawierające zwierzątka i ich angielskie nazwy. 

Książki, filmy oraz komiksy - Nieco starsze dzieci, które pierwsze kroki w nauce języka mają za sobą - mogą wykorzystywać powszechnie rozumiane media do rozwoju. Wszystkie filmy oraz bajki mogą oglądać w języku angielskim z angielskimi napisami na początku. Zabieg ten przyzwyczaja dziecko do prawidłowej wymowy przeczytanego słowa. Książki oraz komiksy rozwijają myślenie w języku obcym oraz zmuszają do rozumienia całych zdań pomimo nieznajomości na przykład jednego słowa, co bardzo przydaje się w kontakcie z obcokrajowcami. 

Korepetycje online - Jest to nowy rodzaj nauki języka angielskiego, który stał się bardzo popularny. Nauka Angielskiego Online jest prowadzona za pomocą specjalnych platform internetowych lub poprzez Skype. Dziecko nie ruszając się z domu może rozmawiać z korepetytorem również widząc jego twarz. Jest to logiczny zabieg, dziecko czuje się bezpiecznie w swoim naturalnym otoczeniu i jest bardziej otwarte na współpracę. Korepetycje online niczym nie odbiegają od klasycznej formy polegającej na spotkaniu. 

Karteczki w domu - Jest to bardzo efektywny zabieg trwający kilka dni lub nawet tygodnie. Polega on na zawieszeniu w całym domu na różnych urządzeniach, ścianach, wyposażeniu - karteczek z angielskimi nazwami. Dzięki temu codziennie zerkamy jednocześnie na dany sprzęt i jego nazwę w języku angielskim. Pozwala to na bardzo szybkie przyswojenie wiedzy w sposób niemal podświadomy.

Metoda TPR - Jest to nowatorska metoda polegają na nauce przez ruch. Istnieją specjalnie skomponowane zestawy muzyczne, które wydają podczas piosenek polecenia ruchowe dla dzieci w języku angielskim. Całą zabawę może także poprowadzić nauczyciel lub rodzic. Jest to bardzo dobra metoda dostosowana do odpowiedniego poziomu językowego oraz wieku dziecka. 

Wyjazdy i kursy - Bardzo ważnym aspektem jest żywy kontakt z językiem obcym, dlatego warto inwestować w kursy zagraniczne, które oswajają dzieci z językiem. Im dłuższy kurs - tym lepiej. Dziecko nie tylko zacznie szybciej przyswajać język, ale również pozna kulturę i zwyczaje danego miejsca. Jednak przed decyzją o wyjeździe należy dokładnie sprawdzić opinie pozostałych klientów, zakwaterowanie oraz renomę szkoły. 

Klasyczne korepetycje i szkoły językowe - Jest to wyjście uniwersalne wybierane przez większość rodziców. Warto jednak otworzyć się na inne metody nauki języka angielskiego, które bardzo zachęcą dziecko do nauki. Klasyczne spotkania z korepetytorem często przypominają dzieciom lekcje w szkole i stają się obowiązkiem, a nie przyjemnością i zabawą językiem. Szczególnie dla małych dzieci bardzo ważne jest urozmaicanie nauki i zabijanie nudy. 

Jak skutecznie uczyć dzieci języka angielskiego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się