:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Jazz na Nowy Rok w „Łaźni”

Koncerty, „Łaźni” - zdjęcie, fotografia

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza na dwa koncerty jazzowe, które odbędą się w najbliższych dniach.

Będą to koncerty w stylistyce jazzowej, a wśród artystów nie zabraknie radomskich akcentów.

12 stycznia 2018 roku - piątek godz.18:00

Jazzowe kolędowanie z Klaudią Kowalik. Kolędy rodzime oraz popularne amerykańskie piosenki świąteczne w nowoczesnych aranżacjach zaprezentują: Klaudia Kowalik – wokal, skrzypce oraz Wojciech Gadaszewski – fortepian.

Klaudia Kowalik - wokalistka jazzowa oraz skrzypaczka. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu w klasie skrzypiec. Aktualnie studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowksiego w Katowicach oraz Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest laureatką pierwszych miejsc na festiwalach wokalnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nagrała dwie płyty z amerykańskim muzykiem/jazzmanem Stanem Breckenridge. Koncertowała w USA, Kanadzie, Francji itd.

Wojciech Gadaszewski - pianista, aranżer, student kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w klasie fortepianu. Ukończył drugi stopień szkoły muzycznej w Radomiu, grając na tubie. Wraz z zespołem Pod Sufitem Dżungla jest laureatem radomskich muzycznych kazików (instrumenty klawiszowe). Posiada tytuł magistra w dziedzinie informatyki.

13 stycznia 2018 roku - sobota godz. 18:00

Marek Tom Kwintet. Autorski projekt leadera, gitarzysty, muzyka komponującego i aranżera wypełnią utwory należące do gatunków: fusion - jazz, funk - jazz, latin - jazz, ballada oraz swing. Wystąpią Marek A. Tom - gitary; Damian Czarnecki – flugelhorn; Leszek Zelga - piano; Andrzej Wartyni - gitara basowa. Postacią niewątpliwie pierwszoplanową koncertu będzie wybitny polski perkusista młodego pokolenia, radomianin Patryk Dobosz.

 

Koncert odbędą się w siedzibie RKŚTiG „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

 

 

Karolina Kozieł


Jazz na Nowy Rok w „Łaźni” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się