:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Kandydaci na radnych PiS: Centrum musi być wizytówką miasta

Polityka, Kandydaci radnych Centrum wizytówką miasta - zdjęcie, fotografia

Kandydaci na radnych PiS z okręgu nr 1 przedstawili swoje pomysły na zmiany w centralnej części miasta.

Artur Standowicz zwraca uwagę na stan parku przy placu Jagiellońskim.

- Spotykamy się w miejscu nieprzypadkowym. Park w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego. Park, który długo czeka na rewitalizację. Myślę, że już dawno powinien być zrobiony a na pewno powinien być zrobiony razem z Placem Jagiellońskim, który właśnie przechodzi remont. Czemu? Według nas Plac Jagielloński i park powinny być traktowane jako wspólna całość. Tak miało być, według koncepcji prezydenta Kosztowniaka, aczkolwiek Radosław Witkowski zmienił, nie wiadomo dlaczego, koncepcję i wyremontował tylko Plac Jagielloński. To taki element, jak obecny prezydent podchodzi do realizacji ważnych dla radomian inwestycji i symbol ostatnich 4 lat, takiego podejścia minimalistycznego Radosława Witkowskiego i jego współpracowników – mówi Artur Standowicz.

Anna Szulborska chciałaby stworzyć więcej miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi.

- Jestem przede wszystkim mamą niespełna rocznej córki. Niestety, pod rządami Platformy Obywatelskiej, szczególnie w dzielnicy Śródmieście, nie mamy szczególnie możliwości spędzania wolnego czasu, poza galeriami handlowymi. Mimo złożonych obietnic przedwyborczych, PO nie zrobiła tak naprawdę nic, żeby powstały nowoczesne place zabaw, miejsca dla dzieci i rodzin – uważa Anna Szulborska.

Anna Kiepiel na początek chciałaby zająć się czystością miasta.

- Jako radna chciałabym najpierw zająć się czystością miasta, przede wszystkim centrum. Tu jest po prostu bardzo brudno, jest pełno śmieci, pozostawianych przypadkowo przez przechodniów dlatego, że po prostu nie ma koszy na śmieci. Co więcej, brakuje również czystych trawników. Do centrum przyjeżdżają wszyscy, zarówno radomianie z poza centrum , jak i odwiedzający miasto. Centrum musi być wizytówką Radomia, musi być czyste, musi być na 6 – twierdzi Anna Kiepiel.

Według Dariusza Chłopickiego jednym z głównych zadań przyszłej kadencji rady będzie realizacja programu Mieszkanie+.

- Jednym z głównych zadań, jakie stanie przed nami w nowej kadencji, to będzie realizacja programu Mieszkanie+. Jesteśmy w stanie zrealizować to zadanie, bo pragnę tylko wspomnieć, że Rada Miejska podjęła uchwałę o przekazaniu terenów przy ul. Tytoniowej właśnie na ten cel. Co się dzieje? Nie wiemy, póki co kadencja dobiega końca, dlatego mam nadzieję, że my w przyszłej kadencji będziemy gwarantem realizacji tego programu. Na pewno też nie odpuścimy tego placu przy ulicach Sowińskiego, Jasińskiego i Bema, aby w miarę szybko w sposób odpowiedni to zrealizować – deklaruje Dariusz Chłopicki.

Dla Mirosława Rejczaka ważny jest poziom szpitalnictwa w mieście.

- Od 17 lat jestem w radzie społecznej naszego szpitala na Tochtermana. Już mamy szereg osiągnięć dzięki posłom ziemi radomskiej z PiS. Wprowadziliśmy wydział zdrowia na uniwersytecie radomskim, jest już ogłoszony przetarg na budowę oddziału rehabilitacji na ul. Narutowicza. Jeżeli chodzi o przyszłość, to ja będę starał się o to, żeby szpitalnictwo w Radomiu było zarządzane w jednym ręku. Takie połączenie szpitala na Józefowie i na Tochtermana da w moim przekonaniu ok. 20% niższe koszty, a więc będzie o 20% lepsza opieka szpitalna – uważa Mirosław Rejczak.

Robert Fiszer zwraca uwagę na niewyremontowane ulice w centrum i potrzebę zapewnienia mieszkańcom nowych mieszkań socjalnych i komunalnych.

- Mimo tego, że okręg 1 – śródmieście, centrum jest najbardziej wyposażony w infrastrukturę, drogi są pewne zaniechania czy niedoskonałości, np. ulica Wąska, którą należałoby gruntownie wyremontować, takich przykładów ulic jest jeszcze sporo. Następną sprawą jest stan chodników. Miasto Radom musi także zapewnić swoim mieszkańcom mieszkania komunalne i socjalne. Za kadencji Andrzeja Kosztowniaka zostały oddane 4 bloki mieszkań socjalnych oraz został zakupiony 1 blok mieszkań komunalny. My proponujemy przy wykorzystaniu spółki miejskiej Administrator oraz Miejskiego Zarządu Lokalami budowę mieszkań komunalnych, bo tych najbardziej potrzeba – mówi Robert Fiszer.

Tomasz Gogacz uważa, że centrum musi być wizytówką miasta i należy zadbać o park Kościuszki.

- Centrum musi być wizytówką miasta. Trzeba brać dobry przykład z innych miast, chociażby z Kozienic czy Konstancina-Jeziorna. Park Kościuszki jest to bardzo ważny park. Myślę, że jeżeli ma muszlę koncertową, która nie ma zadaszenia ani zaplecza dla artystów, to każda impreza plenerowa się nie uda, bo warunki pogodowe są zmienne. Dobrym pomysłem jest wybudowanie w parku tężni solankowej. Myślę, że to byłaby bardzo atrakcyjna rzecz – twierdzi Tomasz Gogacz.


Kandydaci na radnych PiS: Centrum musi być wizytówką miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się