:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce w Radomiu

Siatkówka, Klubowe Mistrzostwa Świata siatkówce Radomiu - zdjęcie, fotografia

Radom został jednym z gospodarzy Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Mecze odbędą się w hali Radomskiego Centrum Sportu.

Impreza odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. W naszym mieście zostaną rozegrane mecze w jednej z grup w dniach 26-29 listopada.

- To olbrzymi powód do dumy dla naszego miasta. Od samego początku, kiedy rozpoczynaliśmy budowę Radomskiego Centrum Sportu wielokrotnie mówiłem, że realizujemy to dla naszego miasta z uwagi na to, że chcemy organizować w Radomiu wielkie międzynarodowe wydarzenia sportowe, kulturalne i gospodarcze. W połowie listopada odbędzie się gala bokserska, a kilka dni później będziemy mogli emocjonować się występami czołowych drużyn siatkarskich. Transmisja z tych spotkań zostanie przeprowadzona w 90 krajach na całym świecie. Obejrzy ją co najmniej pół miliarda ludzi – mówi prezydent Radosław Witkowski.

O najcenniejsze, klubowe trofeum na świecie powalczy osiem najlepszych ekip z całego świata, m.in. z Rosji, Brazylii czy Włoch. Nie zabraknie także polskiej drużyny.

- Mamy dziś pewność, że polskim gospodarzem tych meczy grupowych będzie aktualny Mistrz Polski Skra Bełchatów. Poza Skrą Bełchatów w turnieju weźmie udział 7 innych klubów z całego świata. W Radomiu, w cztery dni, rozegramy 6 meczy. Jesteśmy przekonani, że impreza będzie organizacyjnym sukcesem. Cieszymy się, że Radom dołącza do tych polskich miast, gdzie tego typu imprezy mogą się odbywać - mówi prezes zarządu Professional Sports Event Tomasz Cieślik.

Podczas rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Świata kibice będą mogli zobaczyć wielkie gwiazdy siatkówki tj. Artem Wolwicz, Aleksandr Butko, Aleksiej Werbow, Maksim Michajłow, czy Earvin Ngapeth.

- Takiego wydarzenia siatkarskiego jeszcze w Radomiu nie było. Mamy nadzieję, że dzięki temu, że ta hala powstanie, będziemy mogli gościć takie gwiazdy co roku. Jestem przekonany, że to będzie także ogromny sukces promocyjny dla naszego miasta - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.


Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce w Radomiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się