Kocykowe miasteczko na ul. Wernera i ul. M. Gajl


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu
01/08/2019

Wydarzenia
W najbliższy czwartek, 1 sierpnia o godzinie 12.00 przy ulicy Wernera 8 zawita „Kocykowe miasteczko”. To projekt realizowany od kilku lat przez organizatorów społeczności lokalnej.

 

W planach między innymi wspólne czytanie książek, malowanie, gry i zabawy sportowe, liczne konkursy z nagrodami, aerobik na trawie, podchody, malowanie twarzy. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek, 2 sierpnia przy ulicy M.Gajl.

- Dzieci w okresie wakacyjnym wymagają szczególnego nadzoru i organizacji czasu wolnego, który przeciwdziałałby nudzie i ewentualnym ich negatywnym zachowaniom. Nie zawsze rodzice są w stanie zorganizować dzieciom ten czas w sposób aktywny, interesujący i pobudzający do kreatywności. Może na to wpływać wiele czynników, m.in. problemy finansowe rodzin, niskie zaangażowanie rodziców w zorganizowanie dzieciom aktywnego wypoczynku, brak odpowiedniej wiedzy z zakresu wypełniania funkcji rodzicielskich i inne - informuje Justyna Piątek, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. 

Organizatorzy społeczności lokalnej chcąc wyjść naprzeciw tym problemom kontynuują projekt „Kocykowe Miasteczko”. Poprzez zabawy, gry, konkursy i konkurencje sportowe uatrakcyjniają dzieciom czas wolny w okresie wakacji. Chcą też zainspirować rodziców do aktywnego organizowania czasu wolego swoim dzieciom, a także włączyć w te działania dorosłych mieszkańców.

- Realizacja projektu umożliwia też bezpośredni kontakt oraz budowę prawidłowych relacji pomiędzy mieszkańcami, a organizatorami społeczności lokalnej - dodaje Justyna Piątek. 

Projekt „Kocykowe Miasteczko” został przygotowany dla dzieci w wieku 3-14 lat, zamieszkałych na terenie osiedli socjalnych.

 

Źródło i foto: MOPS Radom

 
Kocykowe miasteczko na ul. Wernera i ul. M. Gajl - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wydarzenia


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu