:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Koncert charytatywny dla chorej Zuzi Musiałek [FOTO]

W sobotę, 7 października odbędzie się koncert charytatywny „Tworzyć by Pomagać” na rzecz chorej Zuzi Musiałek.

Zuzia ma 5 lat i ma wrodzoną wadę stóp, tzw. stopy serpentynowe. Zabieg przeprowadzony w najbliższym czasie gwarantuje, że z wiekiem stopy dziewczynki będą rozwijały się prawidłowo, a to pozwoli na normalne poruszanie się. Koszt operacji to ok. 20 tys. zł.

Podczas tegorocznej edycji koncertu wystąpi Mieczysław Szcześniak z zespołem.

– To już trzecia edycja koncertu „Tworzyć by Pomagać”. Przez Caritas pozyskujemy dzieci, którym chcemy pomagać. Co roku odbywa się jeden koncert dla dziecka potrzebującego – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Jan Kutkowski.

– Dziękuję artystom, którzy przekazali swoje prace na aukcje, współorganizatorom: Caritas i „Łaźni” za pomoc w tej imprezie, sponsorom i moim rodzicom za to, że wytrzymują moje stresy przy organizacji tej imprezy – mówi Jan Kutkowski.

Rodzice Zuzi zmagają się z chorobą córki od jej narodzin.

– Zuzia urodziła się z takimi nóżkami. W zasadzie zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Jeździliśmy do różnych specjalistów, szukaliśmy pomocy aż w końcu trafiliśmy do Poznania do doktora Marka Napiontka. On przedstawił nam najbardziej fachowo problem Zuzi nóg. Od razu było wiadomo, że Zuzia będzie potrzebowała operacji i najlepszy wiek to 4-5 lat. Zdecydowaliśmy się zgodzić na tą operację. Niestety, jest to niemały koszt. Operacja Zuzi będzie kosztować ok. 20 tys. zł. Dla naszego budżetu domowego jest to duże obciążenie, dlatego zwróciliśmy się do Caritasu o pomoc w zbiórce 1% podatku. Nie spodziewaliśmy się, że ksiądz Robert wyjdzie z taką propozycją koncertu charytatywnego – mówi pan Marcin Musiałek, tata Zuzi.

– Lekarz podjął się wyzwania, może nie być idealnie, ale poprawa na pewno będzie. Mamy nadzieję, że wszystko będzie w porządku i Zuzia będzie mogła założyć normalne buty, takie jak inne dzieci w przedszkolu, bo już w tej chwili mówi, że ona chce sandałki, but odkryty a niestety nóżki musimy chować w buty, które będą ułatwiały jej chodzenie – mówi pani Sylwia Musiałek, mama Zuzi.

W trakcie koncertu odbędzie się licytacja prac artystów radomskich i ogólnopolskich. Na aukcji znajdą się prace m.in.: Rafała Malczewskiego, ks. Władysława Paciaka, Józefa Panfila, prof. Karola Badyny. Prac będzie ok. 35.

Bilety na koncert w cenie 35 zł będą do nabycia od poniedziałku, 18 września w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56 oraz w Caritas Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w godzinach otwarcia.

 

Karolina Kozieł

Koncert charytatywny dla chorej Zuzi Musiałek [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się