:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu [FOTO]

W niedzielę, 28 października w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu odbyła konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W walce o fotel prezydenta Radomia wsparli Wojciecha Skurkiewicza m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier Jarosław Gowin oraz Antoni Macierewicz.

 

Spotkanie z politykami partii rządzącej zainaugurowało odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie jako pierwszy głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Swoje wystąpienie rozpoczął od stwierdzenia, że spotkanie w Radomiu zostało zorganizowane z dwóch powodów: pierwszy, oczywisty, to poparcie ministra Wojciecha Skurkiewicza na kandydata Radomia drugi to, aby pokazać kto wygrał te wybory "w wymiarze liczbowym".

- Radom wymaga zmian, które spowodują, iż to miasto, gdzie jeszcze ciągle czuć lata 90-te, stanie się miastem, jak wiele innych w Polsce, gdzie już tych lat 90-tych nie czuć, już o nich nieco zapomniano. Radom potrzebuje współpracy z władzami rządowymi, a także okolicznymi gminami i powiatami. My musimy głośno powiedzieć, kto wygrał te wybory, bo są tacy, którzy nie chcą przyjąć, że jest tak jak jest. Po prostu próbują wmówić, że jest inaczej. Próbują wmówić, że wynik tych wyborów jest wątpliwy, jest remisowy, albo że w ogóle nawet jest tak, że to myśmy te wybory przegrali. Nie chcą przyznać się do porażki, albo jak to jest w przypadku PSL-u po prostu do klęski - rozpoczął Jarosław Kaczyński.

Następnie głos zabrał kandydat na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Radom zasługuje na więcej niż ma dzisiaj. 

- Przed nami ostatnia prosta, ostatni tydzień, ostatnie dni kampanii, został niewielki krok do tego, aby wygrać wybory prezydenckie w Radomiu. Bo Radom zasługuje na więcej, bo Radom zasługuje na dobry program, bo Radom zasługuje na przyzwoitego prezydenta, bez sporów, bez pomówień, bez gorszących sytuacji. Bo Radom naprawdę stać na wiele, wiele więcej niż ma dzisiaj. Współpraca, jednomyślność, wspólne działanie - to może posłużyć rozwojowi naszego miasta, pozyskaniu nowych inwestorów i ściągnięciu nowych inwestycji do Radomia. Dziś o to zabiegamy, dziś o to będzie zabiegał prezydent Wojciech Skurkiewicz - mówił kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta i jeszcze raz zaapelował do mieszkańców Radomia, aby w II turze oddać na niego głos. 

Przemówienie wygłosił również premier Mateusz Morawiecki. Nawiązał w nim do odzyskania przez Polskę niepodległości i zaangażowania w to samorządności.

-  U progu odzyskiwanej 100 lat temu niepodległości stała właśnie samorządność, stało setki bractw, stowarzyszeń, towarzystw, które budowały tą niepodległość jeszcze, kiedy była ona w sferze marzeń. Aż w końcu niepodległość nadeszła i właśnie samorządy oraz samorządność były takim źródłem siły i zaczynem niepodległości II Rzeczypospolitej. My również dzisiaj, chcąc głęboko przebudować naszą najjaśniejszą Rzeczpospolitą, potrzebujemy głębokiej zmiany w samorządach. Takiej zmiany, jakiej dokonujemy, jakiej pierwszy akt zadział się już tydzień temu, podczas I tury wyborów. Potrzebujemy teraz mobilizacji i zaangażowania, potrzebujemy jeszcze tej kropki nad „i”, potrzebujemy jeszcze tego zwycięstwa w wielu miastach, także w Radomiu. Wierzę, że wtedy bardzo mocno potwierdzimy nasze zwycięstwo - mówił premier. 

Przypomnijmy, II tura wyborów odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 listopada. W wyścigu o urząd prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz zmierzy się z Radosławem Witkowskim. 


Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się