:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Krzysztof Górak: Lotnisko w Radomiu to może być punkt zwrotny w historii naszego miasta

Ważne, Krzysztof Górak Lotnisko Radomiu może punkt zwrotny historii naszego miasta - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 6 sierpnia wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Krzysztof Górak był gościem programu Punkt Widzenia w Telewizji Dami.

W rozmowie przeprowadzonej przez redaktora Dariusza Osieja poruszona została m.in. kwestia radomskiego lotniska.

Krzysztof Górak zapewnił, że jego zdaniem lotnisko to wielka szansa dla miasta Radomia, która może być punktem zwrotnym w historii naszego miasta. Z drugiej strony przyznał, że był zaskoczony informacją o tak dużych środkach finansowych, które miasto zobowiązało się przekazywać PPL-owi.

– To jest wielka szansa dla Radomia. Może to być punkt zwrotny w historii naszego miasta. Nie da się nie zauważyć, że nasze miasto jest teraz na etapie takiego zapadania się demograficznego i w pewnym sensie intelektualnego. Nie chodzi o to, że robimy się mniej inteligentni, ale w tym sensie, że odpływ młodej inteligencji do innych miast takich jak Warszawa, Lublin, Kraków, Łódź a nawet i Kielce jest bardzo duży. Uważam jak najbardziej, że da się na tej inwestycji zarobić. To jest szansa dla Radomia, stworzyć miasto portowe. Natomiast tutaj jest też druga płaszczyzna, chodzi o te miliony złotych. Również byłem zaskoczony takim rozwiązaniem, bo mówiło się o zupełnie czymś innym, o przysłowiowej złotówce – powiedział Krzysztof Górak.

Pełnomocnik Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na Radom zaznaczył, że nie ma dostępu do dokumentów dotyczących stanu finansów miasta, ale w kwestii zasadności lotniska w Radomiu ufa opiniom fachowców i uważa, że warto podjąć to wyzwanie.

– Mam za mało informacji dotyczących stanu finansów, możliwości, nie jestem radnym, nie mam dostępu do dokumentów, ale uważam, że Radom już tyle pieniędzy poświęcił na różnego typu bardziej lub mniej wątpliwe inwestycje, tyle pieniędzy przeszło nam bokiem, że to naprawdę inwestycja w dobrym kierunku. Jeżeli rzeczywiście są za tym fachowcy, jest skarbnik miasta, PPL, to jak najbardziej byłbym skłonny zaryzykować – stwierdził Krzysztof Górak.

Całą rozmowę można odsłuchać Tutaj.

 

Źródło: TV Dami


Krzysztof Górak: Lotnisko w Radomiu to może być punkt zwrotny w historii naszego miasta komentarze opinie

  • gość 2018-08-14 21:49:08

    Rozmowa to jeden wielki bełkot człowieku weź się nie błaźnij

Dodajesz jako: Zaloguj się