:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

„Książę i dybuk” w Kulturze Dostępnej

Kiedy: 2018-09-27 , godzina: 13:00 | Gdzie: Kino Helios

Kino, „Książę dybuk” Kulturze Dostępnej - zdjęcie, fotografia

Kino Helios zaprasza w czwartek, 27 września o godz. 13:00 i 18:00 na kolejne seanse z cyklu Kultura Dostępna. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Książę i dybuk”.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

OPIS FILMU:

"Książę i dybuk" to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego "Dybuka" a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale.

Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda - wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

 

Źródło i foto: kino Helios 

„Książę i dybuk” w Kulturze Dostępnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się