:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Kto w tym roku zostanie Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii?

Inne, zostanie Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii - zdjęcie, fotografia

W najbliższą sobotę, 29 września odbędzie się XIII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. To już ostatnie dni na to, by zgłosić się do rywalizacji.

Na zgłoszenia Miejska Biblioteka Publiczna czeka do 27 września.

Dyktando odbędzie się 29 września w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”.

Tekst przygotował i tradycyjnie podyktuje prof. Andrzej Markowski.

Do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego. Zgłoszenia składać można osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12 lub elektronicznie na adres: [email protected] W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi o godz.15.00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, s. 36).

UWAGA! W regulaminie tegorocznej edycji nastąpiły istotne zmiany. Laureaci poprzednich edycji już nie mogą brać udziału w walce o nagrody. Mogą jednak napisać dyktando razem z innymi, dla zabawy. Osoby niepełnoletnie (które nie ukończyły jeszcze 18 lat) muszą dostarczyć wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie i na wykorzystanie wizerunku. Wzór zgody można pobrać ze strony biblioteki: www.mbpradom.pl.

 

Źródło: UM Radom

Fot: MBP Radom 

Kto w tym roku zostanie Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się