:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Kukiz’15 negatywnie o działalności MZDiK [FOTO]

Radomskie środowisko Kukiz’15 po raz kolejny w ostatnim czasie negatywnie oceniło działalność Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

 

Konferencję prasową rozpoczęła Mariola Pronobis. W pierwszej kolejności zwróciła uwagę na wykopy przy zbiegu ulic Kozienickiej i Struga.

– Zostały wykopane dwa ogromne otwory, które pozbawiły pieszych chodnika. Firma powinna wiedzieć, że dzieci tamtędy chodzą do szkoły, a w pobliżu nie ma przejścia dla pieszych na drugą stronę. Nie zapewniono przy tych robotach odpowiedniego zabezpieczenia – mówiła Mariola Pronobis i zauważyła, że przez tydzień czasu nie były tam wykonywane żadne prace.  

Skarżyła się, że od wielu lat osiedla Nad Potokiem i Gołębiów I są pomijane przez miasto.

– Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Piesi mają problem z przemieszczaniem się chodnikami, a warto zaznaczyć, że są wśród nich dzieci, osoby starsze i inwalidzi z DPS-u. Również ścieżki rowerowe są marzeniem mieszkańców tej części miasta. Owszem, zostały ustawione rowery miejskie, ale nie ma możliwości skorzystania z tych rowerów i np. przejechać nimi bezpiecznie do Centrum – dodała uczestniczka konferencji prasowej.

Zwróciła również uwagę na sobotnie zamknięcie ul. Mireckiego.

– Nasuwa się pytanie, jaki cel miało zamknięcie drogi w sobotę rano, gdzie przyjeżdża na targ wiele osób. Wiele z nich jest spoza Radomia i niekoniecznie muszą wiedzieć, ze w tym dniu ulica będzie zamknięta Kierowcy, którzy nawet przypadkiem wjechali na parking, byli tam uwięzieni przez ok. 2 godz. Można było tego uniknąć, zamykając ten fragment drogi w innym dniu – podkreślała Mariola Pronobis.

Jak zauważył Jan Maniak, w dzień targowy halę przy Korei odwiedza ok. 7 tys. osób.

– Nie mamy nic przeciwko remontom w Radomiu, bardzo się cieszymy, że to skrzyżowanie wreszcie zostanie przebudowane, niemniej jednak można by było zadbać o większy porządek tak, żeby mieszkańcy Radomia i okolic mogli w miarę normalnie funkcjonować – dodała Mariola Pronobis

Działacze Kukiz’15 po raz kolejny nawoływali do odwołania dyrektora MZDiK Piotra Wójcika.

– Na poprzedniej konferencji nawoływaliśmy do odwołania dyrektora MZDiK z racji na brak dobrej gospodarki finansowej. W tym tygodniu ponawiamy nasz apel z racji niegospodarności w planowaniu rozbudowy ulic miejskich i objazdów – zakończył Piotr Sztuka.

Kukiz’15 negatywnie o działalności MZDiK [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się