14°C pochmurno

Leszek Ruszczyk o Air Show i Fabryce Broni [FOTO]

Dziś, 16 czerwca na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej poseł Leszek Ruszczyk poruszył sprawę Air Show i zwolnień w Fabryce Broni.

Poseł zapowiedział złożenie interpelacji do Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza w kwestii rozwiązania sprawy kosztów, jakie ma ponieść miasto podczas organizacji tegorocznych pokazów lotniczych oraz prośby o podpisanie umowy z miastem, która do dziś nie jest zawarta.

- Będę również apelował o obecność przedstawicieli MON i Wojska Polskiego na posiedzeniu Rady Miasta po to, żeby poważnie traktować radnych, bo to oni będą decydować o poniesieniu kosztów z budżetu miasta. Poza tym chcę, aby przedstawiony został dokładny program pokazów, który powinien być magnesem dla odwiedzających Radom w tym czasie – powiedział Leszek Ruszczyk.

Poseł poruszył także temat zwolnień w Radomskiej Fabryce Broni. Wyraził zaniepokojenie obecną sytuacją w fabryce i brakiem zamówień ze strony Wojska Polskiego.

- Były wielkie nadzieje, a nie mamy kontraktu na zakup tej broni, a któż inny zagwarantuje i da dobrą recenzję, jak nie własna armia. W tej sprawie skieruję interpelację do ministra Macierewicza z pytaniami, co z kontraktem na zakup dla Polskiego Wojska broni z Radomia, czy zwolnienia pracowników sprzedaży nie zachwieją rynkiem zbytu fabryki oraz jakie są dalsze plany wobec nowoczesnej fabryki broni – zadeklarował poseł.

Leszek Ruszczyk poruszył również sprawę zabrania karetki pogotowia z gminy Jedlni-Letnisko. Głos w tej sprawie oddał wójtowi gminy ale zadeklarował podjęcie działań zmierzających do rozwiązania tej kwestii.

 

Karolina Kozieł

Leszek Ruszczyk o Air Show i Fabryce Broni [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na TwojRadom.pl

Informacje z Radomia i okolic , Radom - więcej informacji