:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Lotnisko Radom: Unieważniono przetarg na wydłużenie pasa

Inwestycje, Lotnisko Radom Unieważniono przetarg wydłużenie - zdjęcie, fotografia
Twój Radom 01/02/2019 12:26

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poinformowało o unieważnieniu przetargu na przebudowę i wydłużeniu drogi startowej. Powód? Wpłynęła tylko jedna oferta i to zbyt droga.

Przetarg ogłoszony przez PPL zakładał, że wykonawca wykona projekt i prace budowlane polegające na wydłużeniu i rozbudowie pasa startowego.

Termin składania ofert był kilkakrotnie przekładany. Zainteresowani mieli wiele pytań, co wydłużyło proces. Gdy zostały otwarte oferty, okazało się, że wpłynęła tylko jedna. Niestety, oczekiwania PPL-u i propozycja wykonawcy znacznie się rozbiegały. Wykonawca chciał 288 110 280 złotych, a inwestor był w stanie przeznaczyć 88 191 000 zł.

W takim wypadku PPL było zmuszone unieważnić przetarg.

Na ten moment nie wiadomo, jakie będą kolejne kroki spółki w tej kwestii. 

Reklama

Lotnisko Radom: Unieważniono przetarg na wydłużenie pasa komentarze opinie

  • gość 2019-02-02 00:48:11

    Po wyborach przechodzimy z czasu obietnic do rzeczywistości .Początek końca .

  • gość 2019-02-02 06:59:05

    PIS narobiło szumu z lotniskiem w RADOMIU przed wyborami na PREZYDENTÓW MIAST ----liczyli na to że wygrają , ale przegrali . Odwracają budowę lotniska , hala sportowa stoi od listopada w miejscu ----zemsta za wybory . PREZES ROSY to koleś pisowskiej organizacji i na rozkaz kaczora zrobił RADOMIAN w bola . OTO PRAWDZIWE OBLICZE DYKTATORKA Z NOWOGRODZKIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-02-02 08:17:07

    BIELAN OKAZAŁ SIĘ ZWYKŁYM ........oj nieładnie panie BIELAN stosuje pan metody z piekła rodem .

  • gość 2019-02-02 11:03:58

    No jakiś znak normalności a nie przymus że trzeba wybrać kilka razy firmę która życzy sobie kilka razy więcej. Ktoś w końcu pomyślał i przypilnował kosztów.

  • gość 2019-02-02 12:22:12

    No i dobrze, firma chciała 3 razy za dużo. W końcu ktoś dba o nasze pieniądze

  • gość 2019-02-02 12:23:24

    Dobrze, że nie zgodzili sie na tą wysoką kwotę. PPL nie musi sie zgadzać na jakies sumy z kosmosu

  • gość 2019-02-02 13:18:35

    Prawie 1/3 mld złotych za przedłużenie kawałka asfaltu? Bardzo dobra cena ha ha ha

  • mf - niezalogowany 2019-02-02 20:16:16

    Kwota wzięta cholera wie skąd to dobrze że się na nią nie zgodzili. Będzie ok, przyjdzie czas na kolejny przetarg i znajdzie się ktoś z lepszą ofertą.

  • gość 2019-02-02 20:20:42

    Czasy rozdawnictwa pieniędzy minęły wraz z odejściem PO. Ja tam jestem zadowolony, że ktoś kontroluje finanse i jeśli dana propozycja jest niekorzystna, to ją odrzuca. Bardzo zdrowa taktyka.

  • Henrykk - niezalogowany 2019-02-02 20:47:59

    Liczby z kosztorysu mówią jasno, ta oferta musiała zostać odrzucona. Nie ma co przepłacać.

  • spec - niezalogowany 2019-02-02 21:36:09

    niektorzy to by chcieli robic kontrachentow w konia i trzepac gruby hajs na sprawach ktore kazdy normalny specjalista wyceni na mniej...bardzo dobrze ze ten przetarg sie nie uda. naciagaczom mowimy NIE

  • gość 2019-02-03 22:19:33

    Firmom się w głowach poprzewracało i zrobiły skok na łatwe kasę. Dobrze, że PPL jest kompetentne i czuwa nad wszystkim. Lepiej trochę poczekać niż potem się sparzyć.

  • Kazik - niezalogowany 2019-02-03 22:21:09

    Inwestycja inwestycją, ale budżet musi się zgadzać. Dobrze, że przetarg unieważniono. Mądre i roztropne zachowanie.

  • gość 2019-02-03 22:23:03

    Gdzie państwowe pieniądze, tam pojawia się zgraja naciągaczy na wyciągnięcie pieniędzy. Nie można dać się naciągnąć. Koszta powinny być dużo niższe i specjaliści to potwierdzają.

  • jaca - niezalogowany 2019-02-03 22:24:50

    Przypominam, że PPL przynosi zyski pierwszy raz po wielu latach. I również tutaj objawiło się nam dobre zarządzanie spółką. Fachowcy życzą sobie ponad faktyczny stan? Spokojnie, podziękujemy, znajdziemy bardziej uczciwych podwykonawców. To się nazywa profesjonalna, asertywna postawa.

  • ppl - niezalogowany 2019-02-03 22:26:15

    To opóźnienie to kropla w morzu i na pewno nic nie zmieni w realizacji inwestycji. Taki projekt wymaga przygotowań i analiz. Nie można pozwolić sobie na utratę kasy na samym początku.

  • Darek - niezalogowany 2019-02-04 01:48:53

    Bardzo dobrze ze PPL nie wyrzuca kase w bloto, a tu trzeba przemyslenia a nie na pale cos uzgodnic.

  • Ewa64 - niezalogowany 2019-02-04 01:52:14

    Po prostu drugi przetarg zrobic, wszystko na spokojnie bo ta cena byla jednak chora. PPL dobrze sie posunelo.

  • gość 2019-02-04 22:30:44

    Skoro wpłynęła aż jedna oferta to co w tym dziwnego że ktoś unieważnia? Przecież to normalne że trzeba mieć wybór i wybrać dobrą ofertę a nie jedyną firmę bo się akurat zgłosiła.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 14:34:16

    Pas startowy to nie kawałek asfaltu. Raczej skłaniałbym się do stwierdzenia że to PPL źle o liczył na podstawie jak zwykle zaniżonych stawek materiałów w kosztorysach

  • wers - niezalogowany 2019-02-11 15:07:00

    Chyba niepotrzebnie podali ile pieniędzy mają na przedłużenie pasa. Teraz następni inwestorzy będą się dopasowali, różnice mogą być w granicach 500zł i wygra ten który zaoferuje 88 190 500 zł a przegra ten kto zaoferuje 88 190 900zł, oczywiście przy spełnieniu tych samych warunków.

  • gość 2019-02-14 22:13:49

    stanowcze NIE!!!dla lotniska w Radomiu. Trzymam kciuki, żeby się nie udało- przecież jest za blisko zabudowań i sprawdzało się dla 10 tys. pasażerów , ale nie dla iluś milionów. Ludzie, przecież to zaledwie 4 km od ścisłego centrum!!! To nie tylko problem dla nas, mieszkańców Glinic, Ustronia czy Sadkowa. Poroniony pomysł!

Dodajesz jako: |