:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Łukasz Podlewski: W Radomiu jest ciągle dużo do zrobienia!

Wywiad, Łukasz Podlewski Radomiu ciągle dużo zrobienia! - zdjęcie, fotografia

- Panie Łukaszu, proszę powiedzieć, dlaczego zdecydował się Pan na kandydowanie do Rady Miejskiej w Radomiu?

- Radom to moje miasto. Od zawsze szeroko pojęty interes miasta, a przede wszystkim jego mieszkańców jest dla mnie bardzo ważny. Poza tym Wojciech Skurkiewicz, z którym mam przyjemność pracować w Ministerstwie Obrony Narodowej to osoba godna zaufania, niesamowicie pracowita. Widząc jego troskę o miasto i zabieganie o jego interesy chciałem być częścią tej drużyny. Dziś jestem kandydatem do Rady Miejskiej, mam nadzieję, że już niedługo będę mógł jako radny pomagać rozwiązywać problemy mieszkańców. To dla mnie najważniejsze zadanie. W Radomiu jest ciągle bardzo dużo do zrobienia na wielu obszarach. Zarówno jeśli chodzi o pomoc bezpośrednią mieszkańcom jaki i o rozwój miasta. Naprawdę #wiecejdlaRadomia jest możliwe.

 

- Według Pana, jakie są największe problemy naszego miasta? Jak chciałby je Pan zmieniać?

- Dziś patrząc na Radom pierwszym problemem jest wyludnianie się miasta. Musimy wszyscy wspólnie zadbać o odwrócenie tego trendu. Osoby młode muszą tu zostawać, nie może być tak że ogromny odsetek osób młodych po ukończeniu szkoły średniej po prostu stąd wyjeżdża. Aby jednak je zatrzymać potrzebne są dobrze płatne miejsca pracy. I na tym dziś należy się skupić. Prezydent, jego zaplecze oraz radni muszą starać się pozyskiwać inwestorów. Dziś prezydent skupia się na marketingu i PR. Kreuje głownie poprzez social media swój pozytywny wizerunek. Nie widziałem przez okres 4 lat kadencji dużego spotkania z inwestorami, konferencji o pomysłach na miasto itp. Radosław Witkowski skupia się głównie na sobie. Czas to zmienić, prezydent musi być przede wszystkim gospodarzem miasta, nie może być postacią wirtualną.

 

- Był Pan długoletnim działaczem Radomiaka. Jak widzi Pan przyszłość Zielonych i ogólnie całego radomskiego sportu?

- Okres pracy dla Radomiaka, to wspaniały czas. Niezwykle trudny, gdzie klub stał nad przepaścią. Dziś ciężko kibicom wyobrazić sobie sytuację, gdzie w budynku nie ma ciepłej wody a klub jest zadłużony na każdym polu. Zmieniliśmy to. Odchodząc na przełomie 2010/2011 klub miał możliwości rozwoju.
Dziś na przyszłość Radomiaka trzeba patrzeć przez pryzmat nowego stadionu. Powrót na Struga 63, sponsor strategiczny, rozwój akademii to najważniejsze w tym momencie elementy, które wpłyną na rozwój klubu. Jednak tak jak wspomniałem już w innych wypowiedziach, o Radomiaku chcę mówić jak najmniej, sport nie ma barw politycznych. Wiem co trzeba zrobić i wiem jak to zrealizować, żeby i Radomiak i sport radomski był wizytówką miasta na arenie ogólnokrajowej, ale o tym będę już mówił mam nadzieję po wyborach.

 

- A tak poza polityką. Proszę powiedzieć, jaki prywatnie jest Łukasz Podlewski?

- Prywatnie? To chyba najtrudniejsze pytanie . Nie lubię mówić o sobie. Wolę, kiedy inni to robią, nawet jeśli krytykują. Krytyka konstruktywna jest potrzebna zawsze. Może powiem, co inni mówią. Zawsze byłem uważany za osobę pracowitą, czasem aż za bardzo. Jeżeli angażuję się w jakiś projekt lub działania, to całym sobą. Staram się to oddzielić od życia rodzinnego, nie jest to łatwe. Mimo wszystko chyba mi się udaje, bo jeśli ktoś pyta o moje hobby, to dziś jest to spędzanie czasu z rodziną, z żoną i synem.
Jestem również osobą ambitną, dla mnie określenie „nie da się, niemożliwe” nie istnieje. Trzeba mieć dużo uporu, siły w dążeniu do celu i można naprawdę wiele zrobić nie tylko wokół siebie, ale również dla osiedla i miasta. Radom to nie tylko odcinek ulicy Żeromskiego, to wszystkie osiedla. Niestety często zapomniane, takie jak Jeżowa Wola, Kozia Góra czy Żakowice. Ja na to się nie zgadzam! Radom, cały Radom jest ważny, najważniejszy!

Facebook Łukasza Podlewskiego


Łukasz Podlewski: W Radomiu jest ciągle dużo do zrobienia! komentarze opinie

  • Jola - niezalogowany 2018-10-17 15:45:51

    Ma Pan mój głos brawo!

  • Rysiek Borki - niezalogowany 2018-10-17 15:51:25

    Radom potrzebuje takich ludzi w samorządzie! Głosujemy na Podlewskiego i Skurkiewicza! Więcej dla Radomia!

Dodajesz jako: Zaloguj się