:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Magistrat rozstrzygnął przetarg na wdrożenie systemu e-usług

Informacje z Radomia i okolic , Magistrat rozstrzygnął przetarg wdrożenie systemu usług - zdjęcie, fotografia

Radomianie będą teraz mogli załatwić więcej urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wdrożenie systemu e-usług, który wygrało konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania oraz S&T Services Polska z Warszawy

 

– To projekt, który ma zagwarantowane unijne dofinansowanie. Teraz wchodzimy już w etap realizacji – informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik. – Naszym celem jest wprowadzanie jak najnowocześniejszych usług. Jestem przekonany, że skorzystają na tym przede wszystkim sami interesanci, którzy w wielu sprawach nie będą już musieli przychodzić do urzędu. Szybko i sprawnie będą mogli załatwić je przez internet.

Na ogłoszony przez Urząd Miejski przetarg wpłynęło pięć ofert. Przy ocenie wzięto pod uwagę cenę (zwycięzca zaproponował 2 mln 890 tys. zł), a także warunki serwisu, liczbę osób wyznaczonych do realizacji zamówienia oraz efektywność energetyczną wykorzystywanych urządzeń.

Wykonawca na wdrożenie odpowiednich systemów informatycznych i uruchomienie e-usługi ma czas do końca lutego przyszłego roku.

– Powstanie wirtualne biuro obsługi mieszkańca. Każdy mieszkaniec będzie mógł na indywidualnym koncie sprawdzać swoje zobowiązania wobec gminy i drogą elektroniczną opłacać np. podatek od nieruchomości, od środków transportu lub płacić za odbiór odpadów. Bez wychodzenia z domu będzie też można składać deklaracje, wnioski i oświadczenia – wyjaśnia sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

Drogą elektroniczną będą takżeprowadzone zapisy na zajęcia w domach kultury: „Idalin”, „Borki”, „Amfiteatr” oraz w „Łaźni”.

Projekt „Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który pokryje 80% kosztów.

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: UM Radom


Magistrat rozstrzygnął przetarg na wdrożenie systemu e-usług komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się