:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -8°C pochmurno z przejaśnieniami

Manifestacja w obronie Fabiana

  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5

27 marca 2015 roku w Radomiu miała miejsce manifestacja zorganizowana przez Stowarzyszenie Dzielny Tata oraz Pana Sebastiana Nadolskiego. Mężczyzna od lat walczy o przyznanie opieki nad trzyletnim synem. Twierdzi, że mały Fabian jest bity przez matkę. Jednak sąd nie potwierdził tych zarzutów.


Pan Nadolski oskarża lekarzy o branie łapówek i poświadczenie nieprawdy, a sąd, prokuraturę i kuratorów o orzekanie na korzyść matki dziecka ze względu na koneksje.
 

Chcąc udowodnić, że syn jest bity mężczyzna regularnie zamieszcza w internecie filmy ze swoich spotkań z dzieckiem. Można na nich zobaczyć płaczącego chłopca, który mówi między innymi: „Mama biła…”.
 

Wiele osób krytykuje Pana Sebastiana za udostępnianie wizerunku chłopca, twierdząc, iż są to osobiste rozgrywki z matką.
 

„Jest to mój krzyk rozpaczy w obronie krzywdzonego Fabiana. Zarzuty udostępniania wizerunku dziecka są niewspółmierne do tego jaka krzywda dzieje się mojemu dziecku.” - tłumaczył zamieszczanie filmów w internecie.
 

 „Nie winię matki dziecka i nigdy nie będę jej winił. Zawsze będzie mamą Fabiana, jest mu potrzebna, Fabian bardzo ją kocha. Ale jest ona osobą z deficytami zdrowotnymi i dlatego nie powinna sprawować nad nim opieki.” - tak zakończył rozmowę  z dziennikarzami.
 

W konferencji prasowej wzięły udział lekarz psychiatra Pani Ewa Kudas oraz psycholog dziecięcy Pani Janina Wilczyńska. Obie Panie po dokładnym przeanalizowaniu filmów twierdzą, że ojciec dziecka nie jest w stanie manipulować jego wypowiedziami, ponieważ spędza z nim zbyt mało czasu.
 

„Pytania nie były sugerujące. Dziecko spontanicznie odpowiadało „mama biła”, pokazywało gdzie biła…” - mówiła Pani Janina Wilczyńska.
 

„Nie można tutaj mówić o przypadku. Tu jest za dużo zbieżności. Emocje dziecka, obrażenia, słowa, zachowanie, obserwacja jego ruchów, mimiki. Widać, że jest wylękniony. To nie może być udawana emocja.” - tłumaczyła dziennikarzom Pani Ewa Kudas.
 

W manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Marsz przeszedł ulicami Radomia spod gmachu Sądu Rejonowego przy ulicy Żeromskiego.

Manifestacja w obronie Fabiana komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się