:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Międzynarodowy projekt ERASMUS+/CARE3 podsumowany [FOTO]

Psycholog Monika Mazur przebywała na Łotwie, gdzie odbyło się podsumowanie projektu ERASMUS+/CARE3, realizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

 

Prócz Polski w projkecie biorą udział także Łotwa, Estonia i Norwegia. Podczas wizyty goście mieli okazji poznać system edukacji i wsparcia dla młodzieży oraz metody pracy łotewskich specjalistów z Valmieras Viestura vidusskola oraz Klubu Młodzieżowego "VINDA".

Valmeira to łotewska miejscowość z bogatymi tradycjami uniwersyteckimi, zapleczem kulturalnym, wspaniałą, regionalną kuchnią oraz mieszkańcami otwartymi na doświadczenie. Znajduje się tam technikum mechaniczne i mechatroniczne, które podobnie jak ZST w Radomiu realizuje model kształcenia dualnego. 

- Niespodzianką, jaką przygotowali gospodarze, był udział w szkolnych obchodach Dnia Nauczyciela, który na Łotwie przypada 6 października. Jak się okazało - mamy wiele wspólnych tradycji - mówi Paweł Wolski z ZST w Radomiu.  

W Centrum Wolontariatu Międzynarodowego odbyła się dyskusja na mobilności młodzieży w Europie oraz szans i zagrożeń wynikających z możliwości podejmowania pracy, studiów za granicą. Debata prowadzona była z wykorzystaniem metody 6 kapeluszy Edwarda de Bono.

Moderatorami w dyskusji były osoby na co dzień współpracujące z ARKĄ, a także psycholog i pedagodzy z Zespołu Szkół Technicznych. Uczniowie biorący udział w projekcie CARE3 wymieniali doświadczenia i spostrzeżenia związane z mobilnością z młodzieżą innych radomskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentami UTH. 
 

Małgorzata Stasiak

Fot.: ZST w Radomiu

Międzynarodowy projekt ERASMUS+/CARE3 podsumowany [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się