:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Minister Wojciech Skurkiewicz: Sytuacja SOR-u przy ul Tochtermana jest dramatyczna [FOTO]

Zdaniem ministra Wojciecha Skurkieiwcza, sytuacja na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul Tochtermana jest dramatyczna.

 

Dziś rano minister Wojciech Skurkiewicz odbył w tej sprawie rozmowę z dyrektorem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Markiem Pacyną. Spotkanie podyktowane było prośbami o interwencję, kierowanymi przez mieszkańców Radomia. 

- Dziś dochodzi do takich sytuacji, że na odcinku chirurgicznym SOR-u radomskiego szpitala przy ul. Tochtermana funkcjonuje i przyjmuje pacjentów co drugi dzień, mało tego, brakuje lekarzy i jest zagrożenie dalszego funkcjonowania tej izby - mówił w czasie konferencji prasowej minister Skurkiewicz. - Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że dziś nie ma osoby, która odpowiada bezpośrednio w swoich kompetencjach za zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców Radomia - dodał.

Parlamentarzysta przypomniał, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, osobą odpowiedzialną za ochronę zdrowia jest prezydent. 

- Ja się pytam, gdzie jest prezydent miasta Radomia i jakie działania podejmuje? Przed czterema laty Radosław Witkowski mówił, że ma rozwiązania na uzdrowienie trudnej sytuacji w radomskiej służbie zdrowia, dziś dochodzi do takiej sytuacji, że dyżur, który pełni odcinek chirurgiczny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, jest pełniony co drugi dzień, w dni parzyste, a w pozostałe dni dyżur pełni SOR w szpitalu na Józefowie. Ta sytuacja absolutnie musi ulec zmianie, bo stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Radomia - przekonywał Wojciech Skurkiewicz i dodał, że nie należy wykluczać również pogorszenia sytuacji na innych odcinkach.

Minister zaapelował do prezydenta Radosława Witkowskiego o interwencję w tej sprawie. 

 

W czasie konferencji poseł zwrócił także uwagę na wyżywienie w radomskim szpitalu. 

- Wiceprezydent Radomia ds. służby zdrowia mówi, że dzienna stawka żywieniowa w radomskim szpitalu wynosi 13 zł na osobę. Tylko ten "wsad do kotła" i bezpośrednie wyżywienie osób, które leczą się w szpitalu, wynosi 6 zł dziennie. Nie może być tak, że to wyżywienie jest na dalece niezadowalającym poziomie. Ta sytuacja absolutnie musi być zmieniona - mówił Wojciech Skurkiewicz.

Zdaniem posła wystarczy chociażby podnieść kwotę "wsadu do kotła" o 2 zł bądź wprowadzić system tacowy, by polepszyć tę sytuację.


Minister Wojciech Skurkiewicz: Sytuacja SOR-u przy ul Tochtermana jest dramatyczna [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się