:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Młodzi z PiS: Wydatki na ochronę kładki są nieuzasadnione! [FOTO]

W środę, 13 września Zespół Medialny PiS odniósł się do decyzji MZDiK o przedłużeniu umowy na ochronę kładki na Szarych Szeregów. Zdaniem działaczy, ochrona tejże inwestycji jest nieuzasadniona.

 

Aneksem z dnia 22 czerwca br. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zadecydował, że ochrona kładki na Szarych Szregów zostanie przedłużona o kolejne trzy miesiące, tj. lipiec, sierpień oraz wrzesień. Miesięczny koszt realizacji tego zadania wynosi ok. 11 tys. zł, a do tej pory na ochronę kładki miasto przeznaczyło już ok. 70 tys. zł. 

Program naprawczy kładki został powierzony 16 sierpnia br., a termin realizacji określono na koniec listopada br.

- Wnioskować można, że ochrona kładki zostanie przedłużona o kolejne dwa miesiące - argumentował Karol Gutkowicz z Zespołu Medialnego PiS. - Wtedy koszt ochrony wzrośnie do ok. 100 tys. zł. 

- Pragnę przypomnieć, że na taką właśnie kwotę opiewał wniosek radnych Prawa i Sprawiedliowści o udzielenie pomocy dla ofiar nawałnicy, która przeszła nad Pomorzem w sierpniu tego roku - dodała Kinga Bogusz. 

Dlaczego ochrona tejże inwestycji jest nieuzasadniona?

Działacze PiS podają, że ochrona kładki od strony ul. Żwirowej w ogóle się nie odbywa. Ponadto, do Biur Poselskich docierają informacje, że zdarzają się takie momenty, że nadzór z drugiej strony kładki również nie jest realizowany przez pracowników firmy ochroniarskiej.

Jakie rozwiązanie zatem proponuje PiS?

 - Dla MZDiK i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, odpowiedzielnego za realizację tej inwestycji, przygotowaliśmy wachlarz rozwiązań. Koszt jednego to 5 zł - powiedział Karol Gutkowicz, wskazujac tabliczkę z napisem "UWAGA! NIEBEZPIECZEŃSTWO. WEJŚCIE SUROWO ZABRONIONE".

Działacze Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli także powołanie zespołu samorządowego, przypatrującego się inwestycji i kierującego pytania w jej sprawie do różnych instytucji. 

 

Małgorzata Stasiak


Młodzi z PiS: Wydatki na ochronę kładki są nieuzasadnione! [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2017-09-13 15:30:41

    Zanim coś się opublikuje warto sprawdzić pisownie, bo tu błąd za błędem

  • gość 2017-09-14 08:40:50

    Jaki redaktor naczelny tacy pracownicy,coraz gorszy ten portal

  • on z pisu - niezalogowany 2017-09-14 09:59:34

    Śmieszne jest to, że osoba, która pracowała dla tego portalu obsmarowuje swojego byłego pracodawcę na prawo i lewo po urzędach i na forach. Dno i prostactwo z jej strony. Zachowanie jak zwykłej łajdaczki, ale co zrobić? Tacy są prości ludzie.

Dodajesz jako: Zaloguj się