:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Młodzież Wszechpolska rozdawała plakaty z okazji Walentynek

W niedzielę, 14 lutego, od godziny 15:00 na Placu Jagiellońskim działacze Młodzieży Wszechpolskiej poprzez rozdawanie plakatów promowali nowoczesny patriotyzm.

 

Kampania Społeczna Kocham Polskę w Radomiu cieszyła się w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem. Sprzyjająca pogoda i tłumy osób przechadzających się po mieście sprawiły, że ponad 200 plakatów rozeszło się błyskawicznie. Przechodnie bardzo pozytywnie mówili o akcji i z zainteresowaniem słuchali historii działalności seniorki ruchu narodowego, kombatantki i działaczki Młodzieży Wszechpolskiej Lwów od 1937 roku, Marii Mireckiej-Loryś, która była w tym roku główną bohaterką plakatu. Działaczka ta 7 lutego skończyła 100 lat. Z tego powodu odbyła się seria uroczystości, została ona odznaczona 12 lutego przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W tym samym dniu odbyły się także uroczystości w Sejmie RP.

 

Akcja miała w tym roku szczególne cele - pokazanie Polakom wielkiego trudu i pracy Marii Mireckiej-Loryś oraz oddanie hołdu i podziękowanie jej w ten sposób za zasługi dla Polski.

 

Kampania Społeczna organizowana przez Młodzież Wszechpolską zainicjowana została w 2005 roku i odbyła się już 11 raz. Akcja ma na celu pokazanie alternatywy dla święta zakochanych. Jednocześnie ma ona przypominać, że najszerszą i bezgraniczną miłością trzeba darzyć przede wszystkim własną ojczyznę.

 

Akcja była organizowana przez krajowe struktury organizacji narodowej i przebiegała równolegle w ponad 100 miastach. 14 lutego zostało w ten sposób rozdanych kilkanaście tysięcy kalendarzy.

 

Młodzież Wszechpolska rozdawała plakaty z okazji Walentynek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się