:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Nagroda Literacka Miasta Radomia 2017. Znamy laureatów!

Wydarzenia, Nagroda Literacka Miasta Radomia Znamy laureatów! - zdjęcie, fotografia

We wtorek, 5 grudnia, na zakończenie pierwszego dnia VI Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych, została wręczona tegoroczna Nagroda Literacka Miasta Radomia. Laureatami zostali Monika Sznajderman, Łukasz Krzyżanowski i Mieczysław Szewczuk.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wyniki ogłosił przewodniczący Jury dr Arkadiusz Bagłajewski, a nagrody wręczył prezydent Radomia Radosław Witkowski. 

– To piąta edycja naszej nagrody i mam nadzieję, że po raz kolejny pokazujemy, że Radom jest bardzo dobrym miastem dla polskiej kultury. Patrząc na poprzednie edycje, możemy powiedzieć, że mieliśmy ogromne szczęście do werdyktów jury, bo nominowani do naszej nagrody bardzo często osiągali także prestiżowe nagrody w innych konkursach. A to tylko pokazuje, że Radom przez swą burzliwą historię i niezwykłych ludzi jest dla twórców bardzo ciekawym miejscem. I choć nierzadko nie zgadzamy się z zewnętrznymi opiniami o Radomiu i mamy dużo takiej zdrowej pretensji do tego, jak jesteśmy portretowani, to sądzę że wszystkie te opinie powinny być dla nas inspiracją, jak powinniśmy zmieniać nasze miasto i jak powinniśmy się zmieniać my wszyscy, radomianie – mówił podczas gali prezydent Radosław Witkowski. 

W kategorii "Książka literacka" za książkę Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna została doceniona Monika Sznajderman, natomiast w kategorii "Książka naukowa/popularnonaukowa" za książkę Dom, którego nie było. Powroty ocalałych do powojennego miasta nagrodę otrzymał Łukasz Krzyżanowski. 

W tym roku prócz nagrody w dwóch podstawowych kategoriach wyłoniono także tytuły w trzeciej kategorii – "Nagroda Osobna". Tu za album Żyć sztuką zwycięzcą został Mieczysław Szewczuk.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody pieniężne w kwocie 10 tys. zł.

Więcej o tegorocznej Nagrody Literackiej Miasta Radomia pisaliśmy TUTAJ

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: UM Radom


Nagroda Literacka Miasta Radomia 2017. Znamy laureatów! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się