:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Nie daj się rakowi! Zbadaj piersi!

Służba zdrowia, rakowi! Zbadaj piersi! - zdjęcie, fotografia

Radomski Szpital Specjalistyczny zaprasza na bezpłatną mammografię.

 

– Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, dlatego też chcemy zwrócić uwagę Pań na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet, jej wczesne wykrycie umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne – mammografię, USG i samobadanie piersi – informuje Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Bezpłatne badania mammograficzne wykonuje Radomski Szpital Specjalistyczny. Z programu bezpłatnych badań mogą  korzystać panie między 50 – 69 rokiem życie, które w ciągu 2 ostatnich lat nie miały wykonywanej mammografii. Na bezpłatne badanie mammograficzne należy się wcześniej zapisać tel. 48 361 55 51. Czas oczekiwania na badanie wynosi zaledwie kilka dni.

Z danych Pracowni Mammografii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wynika, że wśród 100 kobiet, które  wykonały badanie w ramach programu profilaktyki raka piersi u 1 - 2 wykryto niepokojące zmiany.

Panie, które ze względu na wiek nie uczestniczą w programie profilaktycznym, mogą wykonać bezpłatne badanie piersi (mammografię lub USG) na podstawie skierowania wydanego przez lekarza specjalistę (ginekologa, onkologa) przyjmującego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Źródło RSS 

Nie daj się rakowi! Zbadaj piersi! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się