:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Nie tylko Dzikie Pola - Ukraina

Kiedy: 2018-08-11 , godzina: 00:00

Inne, tylko Dzikie Ukraina - zdjęcie, fotografia

W najbliższy weekend (11-12 sierpnia) wyruszymy z Fosy pełnej kultury na Ukrainę!

„Żeby ja ciebie nie pokochał, byłby ja wolny jak wiatr w polu i na sercu swobodny, i na duszy swobodny, a sławny jak sam Konasewicz Sahajdaczny!” – Bohun.

Ach, kozacki temperament! Poznamy go bliżej dzięki grupie rekonstrukcyjnej, która przybliży sposób życia Kozaków. Jedną z głównych osi weekendu będzie też oczywiście ukraińska muzyka ludowa i tańce. Będzie można posłuchać ukraińskiego folku oraz pobawić się na wieczorze tanecznym przy dźwiękach world music. Zaprosimy także do spotkania z pisarzem i historykiem Jackiem Komudą, autorem licznych książek dotyczących historii Ukrainy. W części warsztatowej zajmiemy się pięknymi ukraińskimi motywami ludowymi. Odbędą się zajęcia ozdabiania ubrań i toreb ornamentami ukraińskimi. Wyjątkowa okazja czeka na tych, którzy lubią malować na murach! Zaprosimy do udziału w profesjonalnych warsztatach tworzenia graffiti. Część warsztatowa weekendu zostanie wzbogacona o wątki kulinarne i popularnonaukowe – odwiedzi nas jeden z najlepszych w Polsce popularyzatorów nauki! “Fosowicze” posłuchają również opowieści w wykonaniu Radomskiej Grypy Opowiadaczy. Muzyczną gwiazdą będzie zespół Dagadana, polsko-ukraińsko-amerykańska formacja, która zaskakuje fuzją jazzu, folku i elektroniki.

PROGRAM

SOBOTA

godz. 16.00 – MOŁOJECKA SŁAWA [Kozacy XVII wieku - zespół rekonstrukcyjny: walki na szable, łucznictwo, kozacka kuchnia, wystawa broni białej]

godz. 17.00 – Na Dzikich Polach [spotkanie z pisarzem i historykiem JACKIEM KOMUDĄ]

godz. 20.00 – DAGADANA [koncert]

godz. 21.30 – DJ DAGA [taneczna zabawa przy world music]

 

NIEDZIELA

godz. 16.00 – Ukwiecone T-shirty [warsztaty ozdabiania ubrań ukraińskimi motywami ludowymi]

godz. 16.00 – Graffiti na legalu [warsztaty nauki graffiti]

godz. 17.00 – Brrr… bardzo zimno! [warsztaty popularno-naukowe z ciekłym azotem z Panem Korkiem]

godz. 19:00 – Ukraińskie baśnie [Radomska Grupa Opowiadaczy]

godz. 19.30 – Teatrzyk Zielona Gęś [fragment spektaklu Teatru Ludzi Dojrzałych]

 

Wstęp wolny.

Projekt "Fosa pełna kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

 

Źródło: MOK Amfiteatr 

Nie tylko Dzikie Pola - Ukraina komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się