:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Niebezpieczne skrzyżowanie przebudowane

Ważne, Niebezpieczne skrzyżowanie przebudowane - zdjęcie, fotografia

Zakończyły się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów.

 

- To było bardzo niebezpieczne miejsce, w którym przez lata dochodziło do wielu wypadków i kolizji. Postanowiliśmy tę sytuację zmienić. Jestem przekonany, że oczekiwane przez kierowców, nowe rozwiązania doskonale się sprawdzą - mówi prezydent Radosław Witkowski.  

Po przebudowie wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo mają swoje odrębne sygnalizatory. Dzięki temu nie będzie już dochodziło do kolizji aut skręcających w lewo z jadącymi z przeciwka. Dodatkowo na ulicy Wernera powstał dodatkowy pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Podobne udogodnienie uzyskali kierowcy chcący skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera.

Przy okazji przebudowy skrzyżowania, na ulicy Szarych Szeregów na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna. Sygnalizatory zamontowano także na ulicy Wernera, pomiędzy halą targową, a galerią handlową. Będą one działały w dni targowe, czyli w czwartki i w soboty.

 

Źródło i foto: UM Radom

Niebezpieczne skrzyżowanie przebudowane komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-31 21:48:37

    Wreszcie! Na ta sygnalizacje dla pieszych w dni targowe Radom czekal od dawna!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-03 01:25:48

    Super to teraz może sygnalizacja na ul. Mieszka bo tam też ciekawe sytuację się odbywają

Dodajesz jako: Zaloguj się