:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C lekkie zachmurzenie

Niemal 16 mln zł na przebudowę dróg powiatowych [FOTO]

Wsparcie na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych właśnie ruszyło. Ponad 100 mln zł z budżetu Mazowsza trafi do trzydziestu sześciu powiatów.

Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego podpisał kolejnych siedem umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach radomskim, białobrzeskim, kozienickim, lipskim, szydłowieckim, zwoleńskim i grójeckim. Trafi do nich w sumie ponad 15,8 mln zł.

- To jest powrót do dobrych praktyk Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jakiś czas temu udzielaliśmy takiego wsparcia w postaci tych instrumentów wspierających samorządy i w tym przypadku bardzo się cieszę, że Samorząd Województwa wyasygnował kwotę 100 mln zł, aby wesprzeć wszystkie samorządy powiatowe w rozbudowie, budowie czy przebudowie dróg powiatowych. Drogi są o znaczeniu bardzo ważnym, bo o znaczeniu gospodarczym i wiemy, że to jest system naczyń połączonych, więc tym bardziej cieszy nas fakt, że możemy wesprzeć samorządy. Samorządy, które mają dosyć dużo inwestycji i dosyć duży zakres prac związanych z przebudową tych wszystkich dróg. My podzieliliśmy tę kwotę na dwa lata po 50 mln zł. Okazało się, że wszystkich wniosków jest na ponad 100 mln, dlatego zarząd podjął decyzję o tym, że dofinansujemy wszystkie wnioski, więc wszystkie powiaty, które złożyły wnioski dostaną w tym roku dofinansowanie – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Powiat radomski otrzymał 2,4 mln złotych na przebudowę drogi Mniszek-Konary.

- Jest to ważna droga. Przebiega przez miejscowość Mniszek, a dokładnie drogę nr 12, drogę krajową, przez Konary, później kawałek powiatu przysuskiego, aż do naszego zalewu domaniowskiego, więc droga jest o tyle szczególna, że łączy bardzo ważną drogę krajową z naszym równie bardzo ważnym miejscem, jakim jest zalew domaniowski. Długość całkowita ponad 2400 metry. Kawałek już robimy, w zeszłym roku zaczęliśmy, zakończymy w tym roku ponad 800 metrów, natomiast wnioskowany odcinek to 1600 metrów, jako drugi etap przebudowy tej drogi – tłumaczy starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

 

Karolina Kozieł


Niemal 16 mln zł na przebudowę dróg powiatowych [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się