:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Niepełnosprawni pokazali swoje talenty artystyczne

Wydarzenia, Niepełnosprawni pokazali swoje talenty artystyczne - zdjęcie, fotografia

Za nami IV Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Laureatem tegorocznej edycji zostało Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Nasze Dzieci”.

 

W kategorii prac ręcznych zwyciężył Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych okręg mazowiecki. Wyróznienia otrzymali: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym "Nadzieja" oraz Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.

Przypomnijmy impreza ma charakter otwarty. Propaguje twórczość osób niepełnosprawnych, ukazuje szerszej publiczności możliwości osób niepełnosprawnych, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę, popularyzuje pracę z osobami niepełnosprawnymi. Popularyzuje także działalności organizacji pozarządowych, które od lat włączają osoby niepełnosprawne w życie lokalnych społeczności oraz wzmacnia postrzeganie utalentowanych artystów niepełnosprawnych przez pryzmat ich talentu i dorobku.

W wydarzeniu biorą udział pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz osób niepełnosprawnych, mieszkańców miasta Radomia. Uczestnicy prezentują się jako soliści, duety, lub zespoły z uwzględnieniem prezentacji w kategoriach: śpiew, taniec, małe formy artystyczne i prace ręczne.

IV Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zainaugurował występ ubiegłorocznego laureata, czyli Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”.

Występy oceniało jury, któremu przwodniczył przewodniczył prezydent Radosław Witkowski.

Gościem tegorocznego wydarzenia był zespół muzyczny "Signum".

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: UM Radom


Niepełnosprawni pokazali swoje talenty artystyczne komentarze opinie

  • gość 2017-11-30 14:44:38

    Suche fakty nic życia w tym artykule

  • gość 2017-11-30 15:03:02

    I kto to komentuje

Dodajesz jako: Zaloguj się