:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Nietrzeźwi kierowcy sprawcami zdarzeń drogowych

Wypadki, Nietrzeźwi kierowcy sprawcami zdarzeń drogowych - zdjęcie, fotografia

Nieodpowiedzialni kierowcy wsiedli za kierownicę po alkoholu i spowodowali zdarzenia drogowe. Teraz odpowiedzą za kierowanie samochodem po alkoholu i spowodowanie zdarzeń drogowych. Policja apeluje rozsądek i ostrożność.

 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środę, 16 maja na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Gołaszewskiego. Kierujący pojazdem marki Ford spowodował kolizję drogową z autem marki Volkswagen i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali pojazd na ulicy Bliskiej i okazało się, że kierujący nim 38-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ok. 3 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Z kolei w czwartek, 17 maja wieczorem w Piastowie na terenie gminy Jedlińsk, 33-latek kierując motorowerem z niewyjaśnionych przyczyn, wywrócił się. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Natomiast przed północą w Radomiu na ulicy Sempołowskiej 24-letni kierowca opla, wyjeżdżając z miejsca parkingowego uderzył w dwa zaparkowane auta. Mężczyzna kierował autem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

- Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc po alkoholu ryzykują nie tylko utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii. Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg, bez względu na to czy taka osoba porusza się samochodem, motocyklem czy rowerem - apeluje Justyna Leszczyńska z KMP Radom. 

 

Foto: KMP Radom

Nietrzeźwi kierowcy sprawcami zdarzeń drogowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się