:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowa świetlica dla dzieci Fan-Fara

Informacje z Radomia i okolic , świetlica dzieci - zdjęcie, fotografia

W Radomiu została otwarta nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna dla dzieci.

Nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna powstała w Radomiu dzięki unijnym funduszom, które miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z inicjatywą jej utworzenia wystąpiła Parafia św. Jana Chrzciciela, a miasto pomogło w staraniach o unijne dofinansowanie. Projekt znalazł się na trzecim miejscu, na liście zadań skierowanych do dofinansowania. Jego całkowita wartość wyniosła 424 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 394 tys. złotych.

W ramach projektu w budynku plebanii kościoła farnego powstała świetlica dla 24 dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

- To projekt, który znakomicie wpisuje się w cały proces rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego. To bardzo ważne, by dzieci, które mieszkają w tej części miasta miały miejsce, do którego mogą przyjść i w którym czują się bezpiecznie. Cieszę się tym bardziej, że na utworzenie świetlicy udało się pozyskać unijne wsparcie - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Podopieczni świetlicy Fan-Fara mają zapewnione wyżywienie, wsparcie wychowawców w odrabianiu lekcji oraz pomoc specjalistów w rozwiązywaniu problemów. Mogą rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach z pedagogiem czy logopedą. W ramach projektu wsparcie również otrzyma 10 opiekunów, którzy będą mogli skorzystać m.in. z porad prawnych i psychologicznych.

Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00.

 

Źródło i foto: UM Radom 

Nowa świetlica dla dzieci Fan-Fara komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się