:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Nowe autobusy na radomskich ulicach

Informacje z Radomia i okolic , autobusy radomskich ulicach - zdjęcie, fotografia

Radomskie MPK chce kupić sześć nowych autobusów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ogłosiło przetarg na dostawę w formie leasingu operacyjnego, z możliwością wykupu, sześciu fabrycznie nowych, przegubowych autobusów. Mają to być nowoczesne, klimatyzowane, niskopodłogowe autobusy jednej marki. Każdy z nich musi mieć co najmniej 140 miejsc dla pasażerów, w tym 25 procent miejsc siedzących. Autobusy będą wyposażone w system informacji pasażerskiej, monitory LCD czy ciepły guzik.

- Nowoczesne miasto musi mieć nowoczesną komunikację. To zresztą był jeden z elementów mojej umowy z mieszkańcami. Dlatego systematycznie na ulicach Radomia pojawiają się nowe autobusy, które zastępują te najbardziej wysłużone. Teraz MPK zamawia sześć dużych, nowoczesnych autobusów, ale to nie koniec, bo kolejnych 10 nowych, elektrycznych przegubowców chcemy kupić przy wsparciu unijnych funduszy w ramach przygotowywanego projektu multimodalnego – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Ofert można składać do 13 kwietnia. Zwycięzca przetargu będzie miał na dostarczenie nowych autobusów 170 dni od dnia podpisania umowy. Autobusy mają być wzięte w leasing na 10 lat. Zamawiający może je potem odkupić za 1 procent wartości netto przedmiotu leasingu.


Nowe autobusy na radomskich ulicach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się