:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowe boisko na nowy rok szkolny

Edukacja, boisko szkolny - zdjęcie, fotografia

W radomskich szkołach i przedszkolach dla ponad 34 tysięcy dzieci i młodzieży rozpoczął się nowy rok szkolny. W Zespole Szkół Elektronicznych uroczysta inauguracja była połączona z oddaniem do użytku nowego boiska piłkarskiego. To jedna z inwestycji z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Boisko ma wymiary 62 x 30 metrów i nawierzchnię ze sztucznej trawy.

 

– Na takie boisko zarówno szkoła, jaki i mieszkańcy osiedla Nad Potokiem czekali wiele lat. Na pewno poprawi ono warunki, w jakich odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, ale także da możliwość rekreacji wszystkim chętnym – mówi prezydent Radosław Witkowski. Budowa boiska pochłonęła 634 tys. złotych. Jak zapowiadają władze miasta w planach są kolejne inwestycje. – Chcemy, by na osiedlu Nad Potokiem powstało kolejne boisko, a przy Zespole Szkół Elektronicznych - także nowa hala sportowa. Planujemy też termomodernizację budynku szkoły – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Budowa nowego boisko przy Zespole Szkół Elektronicznych to nie jedyna tegoroczna inwestycja w radomskiej oświacie. Przypomnijmy, że przy ulicy Kilińskiego, w dawnym budynku Zespołu Szkół Plastycznych powstało nowe przedszkole na 250 miejsc. Ogródek Jordanowski wzbogacił się o nowy plac zabaw i boisko. Z nowego, wielofunkcyjnego boiska oraz siłowni mogą również korzystać uczniowie PSP nr 25 przy ulicy Starokrakowskiej. Siłownie na wolnym powstały też przy PSP nr 6 przy ulicy Rapackiego i PSP 29 przy ul. Ceglanej, a nowe place zabaw wkrótce zostaną oddane do użytku przy Publicznym Przedszkolu nr 3 przy ul. Olsztyńskiej oraz przy PSP nr 10 przy ul. Długojowskiej.

W tym roku została także odnowiona sala gimnastyczna w PSP nr 34 przy ul. Miłej, powstał ogród ekologiczno-rekreacyjny w PSP nr 19 przy ul. Energetyków i nowy segment żywieniowy w PSP nr 2 przy ul. Batalionów Chłopskich.

Trwają też prace remontowe w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka przy ul. Kolejowej, a w PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej powstaje nowa hala sportowa.

 

Źrodło i foto: MZDiK

Nowe boisko na nowy rok szkolny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się