:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowe przedszkole otwarte

Edukacja, przedszkole otwarte - zdjęcie, fotografia

Budynek, który przez lata służył uczniom Zespołu Szkół Plastycznych będzie teraz wypełniał gwar dzieci. Budynek przy ulicy Kilińskiego został przebudowany i teraz jest to filia Publicznego Przedszkola nr 4, do której będzie uczęszczać 250 dzieci. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie placówki.

 

- Obiecywałem radomianom zmiany, zarówno te duże, jak i te mniejsze inwestycje. Ta cieszy mnie szczególnie, bo jest adresowana do najmłodszych. Samorząd powinien być przede wszystkim ukierunkowany na takie inwestycje, które ułatwiają życie mieszkańców, a w tym wypadku ułatwiają życie młodych radomskich rodzin - mówi prezydent Radosław Witkowski

W dawnym „plastyku”, w trzykondygnacyjnym budynku frontowym oraz w oficynach wykonano prace polegające na zmianie funkcji istniejących oraz wydzieleniu dodatkowych pomieszczeń.

- Powstało 10 sal dla dzieci, każda z własnym węzłem sanitarnym, zaplecze kuchenne działające na potrzeby całodziennego żywienia dla 250 dzieci oraz sala widowiskowa przeznaczona m.in. na występy dzieci. Oprócz sal dla dzieci jest też zaplecze administracyjne i gospodarczo-magazynowe, szatnie oraz dwa place zabaw zlokalizowane od frontu oraz na dziedzińcu obiektu - tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

– To jest europejski standard. Dzieci będą tu przebywały w bardzo dobrych warunkach. Będą miały dużo przestrzeni i radosne kolorowe otoczenie. Wszystko jest tu nowe i jestem przekonany, że to przedszkole za 20 lat będzie dobrze służyło także dzieciom obecnych przedszkolaków - ocenia wiceprezydent Karol Semik.

Adaptacja budynku kosztowała ok. 6,7 mln złotych. Prace budowlane obejmowały przebudowę dachów, ścian działowych, przebudowę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, wymianę drzwi i okien oraz kompleksowe roboty wykończeniowe. W budynku zainstalowano nowe windy osobowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz dźwigi towarowe do obsługi pomieszczeń

- Uważam, że to bardzo dobrze wydane pieniądze. Mamy świadomość tego, że wiele dużych miast się wyludnia. Dlatego musimy mieć przygotowaną taką ofertę dla młodych osób, chciały wiązać swoją przyszłość z Radomiem - podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

 

Źródło i foto: UM Radom

Nowe przedszkole otwarte komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się