:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Noworoczne spotkanie samorządowców z Polskiego Stronnictwa Ludowego [FOTO]

Tradycji stało się zadość: na progu nowego roku odbyło się spotkanie  samorządowców spod znaku Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponad dwieście osób – w tym liczna reprezentacja szefów organizacji powiatowych i gminnych, starostów, wójtów i burmistrzów z terenu dawnego województwa radomskiego przyjechało do Przytyka, by spotkać się z kolegami i porozmawiać o wspólnych sprawach. Sala wypełniła się po brzegi, ku radości i satysfakcji gospodarzy, na czele z prezesem Zarządu Powiatowego PSL, starostą Mirosławem Ślifirczykiem. Nie zawiedli także goście honorowi.

 

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu „Roty” głos zabrał Mirosław Ślifirczyk, który podkreślił rolę integracji środowiska i znaczenie wspólnoty ludowców przed wyborami samorządowymi.

– Jeżeli zjednoczymy nasze działania i ukierunkujemy na jeden cel – zwrócił się do licznie zebranych – to odniesiemy sukces. Musimy spowodować, że ludzie nam zaufają, ponieważ Polskie Stronnictwo Ludowe jest gwarantem normalności. O sukcesie w najbliższych wyborach zadecydują w mniejszym stopniu szyldy i hasła, a w większym ludzie popierający merytorycznych, doświadczonych samorządowców.

Mirosław Ślifirczyk przekazał też noworoczne pozdrowienia i wyrazy szacunku dla obecnych za  konsekwencję w działaniach na rzecz lokalnych środowisk od PRZEWODNICZĄCEGO Rady Naczelnej PSL, posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Adam Struzik podkreślał wieloletnią historię i szczególną rolę ruchu ludowego w rozwoju Polski. W jego wystąpieniu nie zabrakło również wątków dotyczących tegorocznych wyborów samorządowych.

– Nie walczmy po to, by wygrać z kolegą z tej samej listy – mówił  prezes – a swoją energię skierujmy, by wygrać rywalizację z przeciwnikami politycznymi. Naszym celem jest wspólne dobro, a narzędziem do jego realizacji samorządność, solidarność, pomocniczość. To jest zadanie dla nas wszystkich.

Prezes wysoko ocenił kondycję powiatowej organizacji szczególnie podkreślając doświadczenie i merytoryczne kwalifikacje działaczy do pełnienia funkcji w samorządach.

– Takich ludowców z krwi i kości jest na ziemi radomskiej bardzo wielu – powiedział, a wystąpienia obu prezesów uzupełniły życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia planów w 2018 roku.

Podobne wątki wybrzmiały także w wystąpieniach dyrektora Biura Parlamentarnego PSL, członka władz krajowych i honorowego prezesa powiatowej organizacji Stanisława Brzózki, który przekazał życzenia od prezesa PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza oraz radnych sejmiku województwa Zbigniewa Gołąbka i Leszka Przybytniaka.

Słowa życzliwości przekazał zebranym również ks. Jacek Wieczorek, na co dzień dyrektor i redaktor naczelny Radia Plus w Radomiu. Znaczące słowa o potrzebie wiary i zgody w naszym społeczeństwie głęboko zapadły w serca uczestników wydarzenia.

Sympatycznym akcentem na zakończenie oficjalnej części spotkania był pokaz tańca boogie – woogie w wykonaniu młodzieży z Pionek pod kierownictwem p. Lidii Żuchowskiej.

Biesiada trwała do późnych godzin nocnych, a uczestnicy spotkania świetnie bawili się przy dźwiękach zespołu FOKUS. Był to więc doskonały czas na taniec, ale także na rozmowy i wspomnienia starych - i młodych - dobrych znajomych.                                                                               

 

Jan Gniadek

Sekretarz Zarządu Powiatowego PSL w Radomiu

Noworoczne spotkanie samorządowców z Polskiego Stronnictwa Ludowego [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się