:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Nowy sprzęt dla oddziałów kardiologii, kardiochirurgii i onkologii szpitala na Józefowie [FOTO]

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zakupi specjalistyczny i nowoczesny sprzęt medyczny dla oddziałów kardiologii, kardiochirurgii i onkologii. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 4,2 mln zł z funduszy unijnych.

Umowę o dofinansowanie projektu podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz władze i przedstawiciele szpitala.

- To spotkanie dotyczy niebagatelnej kwoty wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego przesunęliśmy środki wiedząc o tym, że te potrzeby są dosyć duże. Niedługo będziemy mieli przyjemność podpisywania kolejnych umów i przekazywania środków. Dzisiaj podpisując tą umowę mamy świadomość, że nasz Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zostanie wyposażony w olbrzymią ilość sprzętu kardiologicznego i onkologicznego – powiedział Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

- Celem głównym jest zwiększenie jakości i efektywności świadczonych usług zdrowotnych o wysokim standardzie w obszarze kardiologii i onkologii – dodał prezes szpitala Tomasz Skura.

Oddział kardiologii zyska m.in. echokardiograf, system monitorowania parametrów życiowych pacjentów (centralę i 4 nadajniki telemetryczne monitorujące, 12 kardiomonitorów i stację ładującą), 2 rejestratory holterowskie ciśnieniowe, 3 aparaty EKG, 2 defibrylatory, narzędzia kardiochirurgiczne, RTG z ramieniem C, 6 łóżek specjalistycznych z materacami przeciwodleżynowymi.

- Z naszego kardiologicznego punktu widzenia ten sprzęt, który otrzymamy zapewni nie tylko wymianę sprzętu zużytego, ale pozwoli nam wykorzystać najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii medycznych. Urządzenia, które będą monitorowały stan pacjenta i będą wyposażone w systemu telemetryczne, co umożliwi bezpieczny transport pacjentów na badanie diagnostyczne i zabiegi. Urządzenia będą także monitorowały rzut serca, który do tej pory można było oznaczać tylko metodą inwazyjną. Równie ważne jest wyposażenie oddziału kardiologii w sprzęt diagnostyczny tj. echokardiograf, urządzenia do monitorowania holterowskiego EKG czy ciśnienia, które pozwolą w szybszy, precyzyjny i nowoczesny sposób szybko diagnozować choroby układu sercowo-naczyniowego – powiedziała Magdalena Poterała z oddziału kardiologicznego.

Dla kardiochirurgii zostanie zakupiony defibrylator, 6 pomp infuzyjnych, aparat EKG, 10 łóżek szpitalnych, system monitorowania parametrów życiowych pacjentów, 4 respiratory oraz 6 materaców przeciwodleżynowych.

- Nasz oddział powstał w 2004 roku. Tyle lat dla takiej specjalizacji, jaką jest kardiochirurgia to co najmniej dwie epoki. Na szczęście w ostatnich latach dokonał się przełom, który pozwala nam wejść na nieco inny poziom leczenia naszych pacjentów. Ten zakupiony sprzęt pozwala nam wejść na wyższy poziom technik operacyjnych i leczniczych i to, co się w tej chwili dzieje w naszym szpitalu jest czymś wyjątkowym w skali kraju. To wszystko, co dostaniemy, poprawi nasz komfort pracy, ale przede wszystkim poprawi komfort i warunki leczenia naszych pacjentów. Pacjenci odczują zdecydowaną różnice w terapii, której się będą u nas poddawać – uważa Paweł Cholewiński, który prowadzi oddział kardiochirurgii.

Oddział onkologii zostanie doposażony w komorę laminarną, 42 łóżka szpitalne, defibrylator, 10 pomp perystaltycznych, aparat USG, 3 kardiomonitory, 5 materacy przeciwodleżynowych oraz 3 wózki zabiegowe.

- Bardzo się cieszymy z tej dotacji. Nasz oddział istnieje już ponad 18 lat i ten sprzęt jest zużyty, szczególnie chodzi o komorę laminarną do rozpuszczania cytostatyków, co jest niezmiernie ważne dla komfortu leczenia pacjentów a także bezpieczeństwa personelu. Niezwykle ważne są również pompy perystaltyczne. W naszym oddziale jest leczonych rocznie ponad 2500 osób hospitalizowanych oraz powyżej 3500 osób w poradni onkologicznej. Znacznie zwiększy się komfort leczenia pacjentów i skuteczność leczenia onkologicznego – podkreśla Karina Wieczorska z oddziału onkologicznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Nowy sprzęt dla oddziałów kardiologii, kardiochirurgii i onkologii szpitala na Józefowie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się