:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Nowy sprzęt medyczny w radomskim szpitalu dzięki pieniądzom z charytatywnego koncertu [FOTO]

W czwartek, 28 grudnia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym odbyło się przekazanie sprzętu medycznego, zakupionego ze środków pieniężnych, uzyskanych podczas III Radomskiego Koncertu Charytatywnego „Poradnia przyjazna dziecku”.

W spotkaniu uczestniczyli: inicjatorka akcji Poseł Anna Białkowska, współorganizatorzy koncertu przedstawiciele grupy motocyklowej Shark Riders, Barbara Łopyta, Bartek Majcher wokalista zespołu Redox, przedstawiciel wojska major Andrzej Kalisiak, dyrekcja oraz pracownicy szpitala.

Dyrekcja szpitala zdecydowała, że środki finansowe zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu do przeprowadzania badania EEG dla dzieci.

- Ze zbiórki z trzeciego koncertu charytatywnego, który odbył się 11 czerwca udało nam się przekazać pieniądze, około 27 tys. zł, na subkonto zorganizowane przez szpital, po czym dyrekcja placówki zdecydowała, że zostanie zakupiony sprzęt do badania EEG dla dzieci. Jest on niezbędny, ponieważ takiego nie było, był w przychodni, stary, zużyty i dzieci z oddziału musiały jeździć do przychodni, co było bardzo uciążliwe – powiedziała poseł Anna Białkowska.

Pani poseł podziękowała także jeszcze raz wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną.

- Chcę powiedzieć, że bez tych ludzi nie byłoby tego sprzętu, tak potrzebnego dla dzieci. Ci ludzie i jeszcze wiele innych osób bardzo zaangażowanych, którym już dziękowałam, ale jeszcze raz podziękuję oraz instytucje miejskie pozwoliły na to, żeby zorganizować bez kosztowo koncert charytatywny, na którym zebraliśmy pieniądze i przeznaczyliśmy na ten sprzęt – powiedziała Anna Białkowska.

Kierownik Oddziału Dziecięcego lek. med. Zbigniew Dziwisz nie krył, że zakup tego sprzętu był niezbędny.

- Bardzo chciałbym podziękować pani poseł, panu dyrektorowi oraz wszystkim państwu zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy na ten sprzęt. Jest to nowoczesny aparat EEG, który będzie służyć dzieciom. Mieliśmy do tej pory problem, ponieważ stary aparat popsuł się i nie nadawał się już do naprawy. W związku z tym, badania EEG dzieci były wykonywane w poradni przy ul. Lekarskiej. Nie jest to problem, że te dzieci musiały przejść przez ulicę, jest problem czasu okresu oczekiwania na badanie, znacznie się to wydłużyło i często te dzieci musiały przebywać w szpitalu, mimo że nie wymagały bezwzględnego obowiązku hospitalizacji. Dlatego jestem bardzo wdzięczny. Sprzęt jest wykorzystywany u dzieci z podejrzeniem problemów neurologicznych, czyli dziecko trafia na oddział w powodu drgawek czy bóli głowy. Podstawowym badaniem, jakie wykonujemy wtedy jest badanie EEG. Nowy sprzęt ułatwi nam pracę i skróci czas hospitalizacji pacjentów - powiedział Zbigniew Dziwisz.

- W imieniu dyrekcji i małych pacjentów chciałbym podziękować pani poseł, inicjatorce tego przedsięwzięcia, która skupiła wokół siebie grupę cudownych ludzi, którzy nam pomagają – powiedział dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna.

Z badania EEG korzysta bardzo wielu małych pacjentów.

- To bardzo ważny zakup dla szpitala specjalistycznego, ponieważ dzięki temu nowoczesnemu sprzętowi będziemy mogli objąć diagnostyką jeszcze więcej dzieci a badań wykonujemy naprawdę bardzo dużo, to jest ponad 1300 badań w ciągu roku. Nasi pacjenci mają czasem niewiele ponad miesiąc, a najmłodszy pacjent, który trafił do naszego szpitala miał zaledwie osiem dni – podsumowała rzecznik prasowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak.

 

 

Karolina Kozieł

Nowy sprzęt medyczny w radomskim szpitalu dzięki pieniądzom z charytatywnego koncertu [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się