:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

O bezpieczeństwem podczas ferii nad radomskim zalewem [FOTO]

W piątek, 12 stycznia nad zalewem Borki odbyło się spotkanie uczniów szkół podstawowych z radomskimi służbami i ratownikami w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo zimą – Bezpieczne ferie 2018”.

W organizację wydarzenia zaangażowały się służby mundurowe z Radomia, w tym Komenda Miejska Policji w Radomiu, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, a także WOPR, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, Radomski Szpital Specjalistyczny, Radomskie Stowarzyszenie „Młodzi Kreatywni" działające przy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Celem spotkania było przybliżenie najmłodszym zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Ratownicy WOPR i strażacy tłumaczyli dzieciom, żeby pod żadnym pozorem nie wchodziły na lód, ponieważ nigdy nie możemy ocenić, jakiej on jest grubości. A gdy lód się pod nami załamie, wpadamy do lodowatej wody i nie wiadomo, czy pomoc nadejdzie wystarczająco szybko.

Ratownicy medyczni z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego pokazali uczniom, jak pomóc poszkodowanemu. Na fantomach zaprezentowali akcję resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dzieci mogły także samodzielnie wypróbować swoje umiejętności.

Policjanci przypomnieli najmłodszym, żeby bawić się w bezpiecznych miejscach i zawsze informować dorosłych o tym, gdzie się wybierają.

Z kolei uczniowie z liceum im. Staszica poprowadzili rozgrzewające tańce i ćwiczenia na plaży, zaprezentowali pokaz walki wręcz, a kilku z nich, jako przedstawiciele Morsów weszli do zalewu i przedstawili pierwszą pomoc w wodzie w postaci utworzenia łańcucha ratunkowego.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki „Bezpieczne Dziecko”.

 

Karolina Kozieł

O bezpieczeństwem podczas ferii nad radomskim zalewem [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się