:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

O Smoleńsku prawdy i bzdury... Okiem Piłsudczyka - Dariusz Sońta

Felietony, Smoleńsku prawdy bzdury Okiem Piłsudczyka Dariusz Sońta - zdjęcie, fotografia

7 lat minęło od katastrofy polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku.

W wypadku tym zginęło dwóch prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent Kaczyński, prezydent Kaczorowski, wszyscy dowódcy Rodzajów Sił Zbrojnych i wiele innych osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie polskim. Dla wielu dziś z nas przyczyna tej katastrofy jest oczywista. Jedni twierdzą, że był to zwyczajny wypadek lotniczy, inni zaś , że ktoś najpewniej... Moskale dokonali zamachu na najważniejszych dygnitarzy państwa. To, że Donald Tusk i rząd PO, PSL wpadł po tym wypadku w panikę nie ulega wątpliwości. Wydaje mi się i to na podstawie ówczesnych doniesień prasowych, iż rządzący Polską byli przekonani o tym, że za tą sprawą stali Moskale. Sygnalizowało to później kilku generałów Wojska Polskiego, którym co ciekawe zdarzyły się w następstwie tego samobójstwa w garażu. Fakt, że premier Donald Tusk uznał statek powietrzny należący do Polskich Sił Powietrznych za samolot cywilny i zgodził się by z Moskalami nie stosować wobec tego samolotu umowy polsko – rosyjskiej o samolotach wojskowych, a zdecydował się na konwencję chicagowską stanowi niewątpliwie element złamania prawa a nawet zdrady stanu. Albowiem premier rządu RP złamał obowiązujące od początku lat 90- tych prawo ustanowione przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej.

Ale co się stało w Smoleńsku? Powtarzam. Jedni twierdzą że wypadek, drudzy że zamach.
W latach 80-tych miał miejsce wypadek samolotu pasażerskiego, który rozbił się w Anglii nad Locerby. Zginęły setki osób. Brytyjskie służby specjalne przez kilka lat zebrały każdy szczątek wraku by ustalić przyczynę wypadku. Po kilku latach odkryto kilku milimetrowy kawałek zapalnika do bomby i ustalono, że został on wyprodukowany w Libii. Rządzący tam wtedy Muamar Kadaffi zmuszony został do tego by wydać swoich oficerów, którzy dokonali tego zamachu, i odbył się ich proces  w Anglii i zostali skazani na wieloletnie więzienie. Albowiem brytyjski wymiar sprawiedliwości udowodnił, iż zapalnik został wykonay w Libii.

Na zbiegu ulic Narutowicza i Kościuszki w Radomiu dochodzi do wypadku samochodowego. W tym wypadku (proszę mi wybaczyć) ginie ojciec, matka i trójka dzieci. Wypadek zarejestrował miejski monitoring, ale taśm z monitoringu nie ma albo ktoś je zabrał. Do tego zdarzenia zostaje wezwana policja, prokurator i straż pożarna. Jednak na na miejscu tego zdażenia nie ma wraku samochodu, nie ma ciał ofiar, a mimo to prokurator (vide nasza Komisja Badań Wypadków Lotniczych) jest pewna co się zdażyło przy zbiegu tych ulic. A ja siępytam jaki prokurator nie mając wraku samochodu ( samolotu) nie robiąc obdukcji zwłok podjąby się decyzji o ustaleniu przyczyn tej katastrofy. Pytam się jaki?  Chyba tylko ktoś bez mózgu albo inny inteligentny inaczej.

Insze domysły pomijam. Ot i tyle co wiem albo nie wiem o katastrofie pod Smoleńskiem. Dixi.

 

Dariusz Sońta

O Smoleńsku prawdy i bzdury... Okiem Piłsudczyka - Dariusz Sońta komentarze opinie

  • gość 2017-12-06 12:10:18

    Człowieku ale pierniczysz bzdury, kto cię tu wpuścił.............. Redakcjo wstyd takich ludzi powinno się izolować a nie publikować ich wypociny

Dodajesz jako: Zaloguj się