:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Obchody 79. rocznicy agresji wojsk radzieckich na Polskę

Wydarzenia, Obchody rocznicy agresji wojsk radzieckich Polskę - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 17 września na cmentarzu rzymskokatolickim przy ulicy Limanowskiego w Radomiu odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji wojsk radzieckich na Polskę.

Wzięli w nich udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, wojska i innych służb mundurowych i organizacji kombatanckich.

- Pamiętając o martyrologii naszego narodu w tamtym czasie, chyląc czoła nad mogiłami poległych, tym mocniej doceniamy osiągnięcia ostatnich kilkunastu lat: bezpieczeństwo, jakie zapewnia nam członkostwo w NATO oraz przynależność do wielkiej, realnej wspólnoty narodów europejskich. Dzięki historycznemu dołączeniu Polski do demokratycznej wspólnoty krajów europejskich znaleźliśmy się w tak bardzo przez nas upragnionej, całkowicie nowej rzeczywistości, przywracającej nam poczucie godności, a nade wszystko dającej naszemu państwu gwarancję pewności i stabilności pokoju. Będąc częścią europejskiej rodziny narodów, jesteśmy silni jej siłą – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Podczas uroczystości został odczytany Apel Pamięci, a pod pomnikiem zamordowanych przez NKWD złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

Źródło i foto: UM Radom

Obchody 79. rocznicy agresji wojsk radzieckich na Polskę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się