:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Małcużyńskiego

Inwestycje, Ogłoszono przetarg przebudowę ulicy Małcużyńskiego - zdjęcie, fotografia

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił właśnie przetarg na długo wyczekiwaną przez mieszkańców dzielnicy Kończyce przebudowę ulicy Małcużyńskiego. Jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace.

- To na pewno droga z historią, bo ulica Małcużyńskiego to jedyna w mieście „wylotówka”, która ma gruntową nawierzchnię. Cieszę się, że to się wkrótce zmieni i nie będzie już więcej takich ulic w Radomiu. Ulica Małcużyńskiego jest w fatalnym stanie i wiem, jak bardzo ta przebudowa jest wyczekiwana przez mieszkańców tej części miasta. Od wielu miesięcy prowadziliśmy dialog z mieszkańcami. Obiecywaliśmy, że ten problem rozwiążemy i tak też się dzieje. Mamy już dokumentację projektową, teraz ogłaszamy przetarg, czekamy na oferty od zainteresowanych firm i przechodzimy do realizacji tej inwestycji. Chcemy, by ulica Małcużyńskiego zyskała nowy wygląd - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt przewiduje budowę ponad kilometrowego odcinka drogi (od ulicy Kieleckiej do granic miasta) z pełną infrastrukturą. Prace obejmą budowę jezdni asfaltowej, chodnika i zjazdów do posesji, ciągu pieszo-rowerowego, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia.

- To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców tej części miasta, ale także dla wszystkich radomian. Ulica Małcużyńskiego to droga powiatowa, łącząca Gminę Radom z Gminą Wolanów i ostatnia taka ulica w XXI wieku, posiadająca nawierzchnię gruntową. Proces zmian w tym miejscu rozpoczęliśmy w 2016 roku. Wówczas podpisaliśmy umowę na dokumentację ulicy, a prawomocne pozwolenie na przebudowę otrzymaliśmy w 2017 roku. Teraz ogłaszamy przetarg i czekamy na ofert. Mam nadzieję, że zainteresowanych firm będzie duże. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planujemy w przyszłym roku – informuje zastępca prezydenta Konrad Frysztak.

Na oferty w przetargu MZDiK czeka do 24 sierpnia.

To jednak nie koniec inwestycji w tej części miasta. Zmiany czekają też ulicę Szydłowiecką.

- W projekcie przyszłorocznego budżetu zapiszemy pieniądze na budowę kanalizacji deszczowej i chodnika wzdłuż ulicy Szydłowieckiej. To da nam też możliwość przebudowy całej drogi – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Ta inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku.

– Choć właściwe prace przeprowadzimy w 2019 roku, to realizację tej inwestycji symbolicznie rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Dokumentacja, która była w zasobie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Szydłowieckiej jest w szafach od 2008 roku, dlatego jeszcze w tym roku przeprowadzimy aktualizację tej dokumentacji tak, by móc na początku przyszłego roku ogłosić przetarg na wykonawstwo. Konsekwencją działań na ulicy Małcużyńskiego będą nasze działania na ulicy Szydłowieckiej – mówi zastępca prezydenta Konrad Frysztak.

 

Źródło i foto: UM Radom

Ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Małcużyńskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się