:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Operacje rekonstrukcji piersi po raz pierwszy w Radomiu

Służba zdrowia, Operacje rekonstrukcji piersi pierwszy Radomiu - zdjęcie, fotografia

Dwie operacje rekonstrukcji piersi przeprowadzili lekarze Radomskiego Centrum Onkologii pod kierunkiem prof. Zorana Stojceva, ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej. To pierwsze tego typu zabiegi w Radomiu.

W czwartek, 30 sierpnia zespół chirurgów RCO zoperował dwie kobiety chorujące na raka piersi. 65-letnia pacjentka z Radomia już wcześniej była poddana mastektomii z powodu nowotworu piersi. Teraz jej marzeniem było odzyskanie piersi ze względów estetycznych oraz psychologicznych. Lekarze zrekonstruowali pierś wszczepiając pacjentce implant. Już dwie godziny po operacji kobieta mówiła, że dzięki zabiegowi będzie mogła wrócić do pływania i swobodnie czuć się na basenie.

Drugą operowaną pacjentką była 47-letnia mieszkanka województwa małopolskiego, która choruje na raka piersi. Wykonano u niej tzw. podskórną mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją. Dzięki temu podczas jednego zabiegu wycięto chorej guza oraz wszczepiono nową pierś.

Jak podkreślają lekarze z RCO, aspekt psychologiczny i samopoczucie kobiet z nowotworem piersi jest niezmiernie ważne w leczeniu raka. Utrata piersi jest czynnikiem odbierającym często radość życią i motywację do leczenia. Tym bardziej istotny dla chorych jest fakt, że rekonstrukcje są wykonywane w Radomiu i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lekarze przewidują, że spośród 250-300 kobiet operowanych rocznie w Radomiu z powodu raka piersi, około 60 będzie mogło być poddanych rekonstrukcji.

Radomskie Centrum Onkologii jest jedynym specjalistycznym szpitalem onkologicznym w Radomiu, który leczy kompleksowo pacjentów z nowotworami, stosując radioterapię, chemioterapię i chirurgię onkologiczną. Szpital posiada 100 łóżek oraz dwie nowocześnie wyposażone sale operacyjne. Od dwóch miesięcy poza oddziałami radioterapii i chemioterapii szpital dysponuje także oddziałem chirurgii onkologicznej.

 

Źródło i foto: Radomskie Centrum Onkologii

Operacje rekonstrukcji piersi po raz pierwszy w Radomiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się