:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Orkan Ksawery przeszedł nad Radomiem i regionem

Informacje z Radomia i okolic , Orkan Ksawery przeszedł Radomiem regionem - zdjęcie, fotografia

W nocy z czwartku na piątek (5-6 października) nad Radomiem i regionem przeszedł orkan Ksawery. Skutek? Połamane drzewa, uszkodzone linie energetyczne i budynki.

Strażacy pracują nad usuwaniem skutków wichury. Do tej pory w Radomiu odnotowano 70 interwencji, polegających głownie na usuwaniu połamanych drzew. Jednak pracy z pewnością nie zabraknie, bo cały czas spływają nowe zgłoszenia.

Wichura uszkodziła dach domu jednorodzinnego w Wojciechowie (gm. Jastrzębia) oraz elewację domu przy ul. Gajowej w Radomiu.

Połamane drzewa uszkodziły linie energetyczne, m.in. w Grabinie (gm. Skaryszew). Bez prądu może być nawet 32 tys. gospodarstw domowych.

Utrudnienia występują także na kolei. Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi. W związku z usuwaniem skutków wichury niektóre pociągi mogą zostać odwołane, pokierowane na inne trasy bądź zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Na stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży. Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703 200 200.

W komentarzach pod tym artykułem na Facebooku czekamy na Państwa zdjęcia ze skutków nocnej wichury.

 

Karolina Kozieł

Fot.: OSP Skaryszew


Orkan Ksawery przeszedł nad Radomiem i regionem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się