:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Otwarcie szkoły podstawowej w Bielisze [FOTO]

W piątek, 1 września w Bielisze (gmina Zakrzew) nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej szkoły podstawowej.

Szkoła podstawowa to nowoczesny i kompleksowy obiekt, wyposażony w przestronne sale, zaplecze edukacyjne i sportowe. 13 sal dydaktycznych, biblioteka, świetlica, sala gimnastyczna, stołówka, boiska wielofunkcyjne- to elementy składowe placówki. Będzie się w niej również znajdowała część przedszkolna.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Zakrzew Sławomir Białkowski, dyrektor szkoły Małgorzata Jakubiak oraz uczennica placówki. Następnie obiekt został poświęcony przez biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Potem nadszedł czas na oficjalne przemówienia i podziękowania.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Eurodeputowana Julia Pitera, Posłowie RP Ewa Kopacz, Anna Białkowska, Leszek Ruszczyk, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Wicestarosta Leszek Margas, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne oraz poczęstunek.

Od poniedziałku, 4 września naukę w placówce rozpocznie 308 uczniów, w tym 75 dzieci grup przedszkolnych.

Więcej informacji wkrótce.

 

Karolina Kozieł

Otwarcie szkoły podstawowej w Bielisze [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się