:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Pieniądze z ministerstwa dla radomskiego teatru

Informacje z Radomia i okolic , Pieniądze ministerstwa radomskiego teatru - zdjęcie, fotografia

W ramach ogłoszonych na rok 2018 programów operacyjnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Teatrowi Powszechnemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu dofinansowanie na obydwa złożone przez niego projekty.

Łączna wartość grantów to 450 tys. zł.

Na organizację kolejnej, trzynastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - imprezy, która w bieżącym roku świętować będzie swoje 25-lecie - Teatr Powszechny pozyskał z programu "Teatr i taniec 2018" dotację w wysokości 180 tys. zł.

Na wyższe ministerialne wsparcie, kwotę 270 tys. zł, może zaś liczyć projekt pn. "Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego oraz przestrzeni przeznaczonej dla widzów", który uplasował się bardzo wysoko w ogólnej punktacji programu "Infrastruktura kultury", zajmując 6 miejsce na 535 złożonych wniosków, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną (najwyżej oceniony projekt otrzymał 84,40 pkt, nasz wniosek - 81,75).

Dzięki zdobytym środkom już jesienią obchodzić będziemy ćwierćwiecze radomskich teatralnych spotkań z Gombrowiczem.

- Pieniądze z MKiDN pozwolą nam również na doposażenie naszej głównej sceny (m.in. uruchomienie istniejącej formalnie, a nieużywanej nigdy dotąd zapadni) oraz zorganizowanie przestrzeni przeznaczonej dla Państwa. W teatrze pojawi się foyer z prawdziwego zdarzenia. Będzie wygodnie, elegancko i klimatycznie – mówi Jolanta Korłub – Ogonkowska z Teatru Powszechnego w Radomiu.

 


Pieniądze z ministerstwa dla radomskiego teatru komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się