:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Pieniądze z programu OSA dla gmin z regionu radomskiego [FOTO]

Gminy z regionu radomskiego otrzymają dofinansowania w ramach programu OSA (Otwarte Strefy Aktywności). Niestety, pieniędzy nie otrzyma miasto Radom.

- Program OSA zaproponowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki adresowany do samorządów ma rozwijać w gminach infrastrukturę. Na terenie województwa mazowieckiego z tego programu skorzystało 128 gmin. Jest tam wiele gmin z regionu radomskiego. To głównie dzięki wójtom, którzy złożyli wnioski i te wnioski były idealnie przygotowane. To pokazuje, że jeżeli działamy w grupie, podejmujemy wyzwania, rozmawiamy z samorządowcami, możemy wiele zrobić - mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister MON.

- Cieszę się, że samorządowcy potrafią wykorzystać tą szansę dla swoich gmin. My jesteśmy zawsze otwarci na współpracę. Ci samorządowcy dbają o swoje małe ojczyzny, nie patrząc na politykę – dodaje poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kosztowniak.

- Uważam, że te obiekty sportowe, ta mała infrastruktura, która pojawi się w gminach przyczyni się przede wszystkim do wzmacniania zdrowia mieszkańców – mówi poseł PiS Anna Kwiecień.

Wśród gmin, które otrzymają pieniądze są m.in. gminy: Potworów, Przytyk, Rzeczniów, Jedlińsk, Gózd i Ciepielów.

- W gminie Potworów powstaną dwie strefy aktywności - w miejscowości Grabowa i Rdzuchów. Na jedno zadanie otrzymaliśmy dotację w wysokości 60 tys. zł, a na drugie - 70 tys. Uzupełnimy to swoimi środkami. Myślę, że wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni – mówi wójt gminy Potworów Marek Klimek.

- Myślę, że będzie to służyć lokalnej społeczności a także mieszkańcom sąsiednich gmin i turystom – dodaje Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd.

W gminie Rzeczniów powstaną dwie strefy aktywności, w miejscowościach Rzeczniów i Grabowiec.

- Przygotowanie wniosku to jest jedno, ale pozyskanie sojuszników do realizacji przedsięwzięcia to drugie. W naszej gminie nie patrzymy na polityczne zapatrywania, ale staramy się robić wszystko dla mieszkańców. Myślę, że takie inicjatywy to inwestycja w naszych mieszkańców – twierdzi Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów.

Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk zwraca uwagę na fakt, iż w małych gminach często brakuje środków na takie inicjatywy.

- Gmina Przytyk otrzyma dofinansowanie w wysokości ok. 150 tys. zł. Powstaną u nas 4 strefy aktywności w miejscowościach Ostrołęka, Krzyszkowice, Wrzeszczów i Wrzos. Cieszy mnie to wsparcie, ponieważ w gminach wiejskich często brakuje tych środków – mówi wójt gminy Przytyk.

- U nas taka strefa powstanie w miejscowości Dąbrowy. Te Otwarte Strefy Aktywności to przede wszystkim danie możliwości mieszkańcom do realizacji umacniania więzi, do tej strefy relaksu – uważa Artur Szewczyk, wójt gminy Ciepielów.

Gmina Jedlińsk otrzyma dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 150 tys. na cztery strefy w miejscowościach Jankowice, Wierzchowiny, Płasków, Klwatka szlachecka. Jest to bardzo ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu dla mieszkańców gmin. Wielkie ukłony dla parlamentarzystów, że są dla nas, dla naszych małych ojczyzn – mówi wójt Kamil Dziewierz.

Pieniędzy na Otwarte Strefy Aktywności nie dostanie Radom. Miasto złożyło wnioski, jednak miały one błędy formalne, wykluczające je ze starań o środki.

- Spośród blisko 750 gmin niestety Radom nie znalazł się w wykazie tych, które otrzymają dofinansowanie. Nasze miasto znalazło się wśród zaledwie 70 podmiotów, których wnioski nie spełniały wymogów formalnych. Jest to wielki ból, że prezydent i jego współpracownicy nie są w stanie przygotować najprostszych wniosków. Co więc robi prezydent naszego miasta? Co robią urzędnicy magistratu? – pyta Wojciech Skurkiewicz, wiceminister MON.


Pieniądze z programu OSA dla gmin z regionu radomskiego [FOTO] komentarze opinie

  • Radomianka - niezalogowany 2018-06-11 17:57:28

    Kolejna konferencja... Chyba 10001, aż do obrzydzenia. Gdyby tę energię i czas politycy spożytkowali na pracę byłoby lepiej. Ale nie, bo po co pracować i pomagać, lepiej narzekać, że nie można.

Dodajesz jako: Zaloguj się