:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Pijany i bez prawa jazdy potrącił chłopca na pasach

Wypadki, Pijany prawa jazdy potrącił chłopca pasach - zdjęcie, fotografia

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 października na ul. 25 Czerwca.

We wtorek, 2 października o godzinie 16:40 patrol Straży Miejskiej w Radomiu kontrolował prewencyjnie stan parkowania pojazdów na ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Podczas kontroli do strażników podszedł mężczyzna i oświadczył, że na wysokości posesji 25 Czerwca 81 na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dziecka.

Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Na chodniku przy przejściu dla pieszych znajdował się poszkodowany chłopiec a obok niego leżał rower i stał pojazd, który brał udział w zdarzeniu. Jeden z interweniujących strażników zabezpieczył miejsce zdarzenia celem przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Drugi z funkcjonariuszy zajął się chłopcem, który uskarżał się na ból lewej nogi, wezwał na miejsce zdarzenia załogę Pogotowia Ratunkowego i Policję. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu chłopcu niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Nieopodal pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu strażnicy zauważyli poruszającego się młodego mężczyznę, który okazał się być kierowcą pojazdu Volkswagen i sprawcą potrącenia. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i w pewnym momencie wskoczył do swojego samochodu usiłując zbiec. Został natychmiast obezwładniony przez strażników, którzy uniemożliwili mu jakąkolwiek próbę ucieczki z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Ujętego sprawcę strażnicy przekazali przybyłemu na miejsce patrolowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. W trakcie prowadzonych czynności służbowych ustalono, że ujęty mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy. Wynik badania alkomatem to około 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Na miejsce zdarzenia przybyła również matka dziecka, która wraz z załogą Pogotowia Ratunkowego i poszkodowanym synem udała się do Szpitala Specjalistycznego.

Sprawę bada policja.

 

Źródło: Straż Miejska Radom

Pijany i bez prawa jazdy potrącił chłopca na pasach komentarze opinie

  • Renata - niezalogowany 2018-10-03 15:13:25

    Bardzo uprzejmie proszę rodziców chłopca o kontakt mój e-mail: [email protected]

Dodajesz jako: Zaloguj się