:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

PiS apeluje do prezydenta o przyśpieszenie prac nad przetargiem ws. al. Wojska Polskiego [FOTO]

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do prezydenta Radomia o zintensyfikowanie działań, związanych z ostatecznym wyłonieniem podmiotu, który będzie realizował przebudowę al. Wojska Polskiego.

 

- Chcieliśmy wyrazić naszą radość z tego, że wreszcie mamy kolejny krok do inwestycji szczególnie ważnej dla Radomia i regionu radomskiego. Jesteśmy przekonani, że zbliżamy się już do czasu, gdy trasa krajowa nr 9 - al. Wojska Polskiego - wreszcie będzie modernizowana - rozpoczął Wojciech Skurkiewicz, wiceminister MON oraz przewodniczący PiS w Radomiu.

Przypomnijmy, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył oferty w przetargu na przebudowę al. Wojska Polskiego. Wpłynęło 5 ofert, z których najtańsza opiewa na kwotę 137,5 mln zł, a miasto na ten cel ma zarezerwowane 115,5 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

- Ta niebagatelna kwota 137 mln zł bez wątpienia jest warta rozważenia. Apelujemy do prezydenta miasta Radomia o to, aby jak najszybciej podjął działania, związane z przyśpieszeniem rozstrzygnięcia przetargu na al. Wojska Polskiego, bo każdy upływający dzień jest na wagę złota - mówił poseł Wojciech Skurkiewicz, przypominając, że pierwsza transza z 95 mln zł ze środków budżetowych państwa, czyli ponad 28 mln zł, musi zostać wydana do końca tego roku.

Warto podkreślić, że wojewoda mazowiecki przeznaczył dodatkowe 20 mln zł na wykup gruntów, z czego aż 13,5 zł ma wpłynąć do budżetu naszego miasta. Zdaniem wiceministra MON, to właśnie te środki mogłyby posłużyć jako uzupełnienie brakującej sumy do najtańszej zgłoszonej oferty.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu zadeklarował, że radni są gotowi dokonać przesunięć w budżecie, czekają tylko na ruch ze strony prezydenta. 

- W imieniu radnych Prawa i Sprawiedliwości chciałem poinformować pana prezydenta, że jesteśmy do dyspozycji. W każdym dniu możemy zwołać sesję nadzwyczajną po to, żeby podjąć decyzję o przesunięciu 22 mln zł na realizację tej inwestycji. Czekamy na to, żeby pan prezydent złożył wniosek o sesję, a my w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie ją zwołać - zapewniał w czasie konferencji przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. 

Poseł Andrzej Kosztowniak podkreślił natomiast, że jest to największe dofinansowanie inwestycji w historii naszego miasta.

- Od lat 90. duże inwestycje w mieście, jak choćby ul. Szarych Szeregów czy obwodnica południowa, finansowane były głownie ze środków budżetu miasta. Były również wspierane przez pieniądze zewnętrzne, ale nigdy w tak dużej kwocie. Dzisiaj mamy wielki komfort, dzięki zabiegom całego środowiska Prawa i Sprawiedliwości, że tak dużo pieniędzy trafiło do naszego miasta. Trzymamy bardzo mocno kciuki za szybkie wyłonienie wykonawcy i za realizację inwestycji - mówił były prezydent naszego miasta. 

Na zakończenie poseł Anna Kwiecień dodała, że PiS jest skłonne bardzo mocno współpracować z prezydentem w tej sprawie.

- Chcemy wspierać Radom. Najlepszym dowodem na to jest właśnie danie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tak wielkich środków na budowę jednej z najważniejszych arterii naszego miasta, czyli al. Wojska Polskiego - podsumowała parlamentarzystka.


PiS apeluje do prezydenta o przyśpieszenie prac nad przetargiem ws. al. Wojska Polskiego [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się