:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

PiS: Co dalej z trasą N-S?

Informacje z Radomia i okolic , dalej trasą - zdjęcie, fotografia

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w składzie Karol Gutkowicz, Kinga Bogusz i Marcin Walasik zorganizowali konferencję prasową, dotyczącą budowy trasy N-S.

Prawo i Sprawiedliwość skierowało w stronę prezydenta Radosława Witkowskiego szereg pytań, dotyczących braku postępów w budowie trasy N-S.

- W 2015 roku wiceprezydent Konrad Frysztak i prezydent Radosław Witkowski informowali, że w czwartym kwartale 2016 roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę trasy N-S. Nie zostało to wykonane. W 2017 roku w marcu została przekazana informacja, że przetarg będzie ogłoszony w okolicach maja. Mamy końcówkę maja a przetarg w dalszym ciągu nie widnieje na stronie MZDiK w Biuletynie Informacji Publicznej. Te poprzednie konferencje prezydenta można określić mianem szumnych wypowiedzi, z których nic nie wynika. Jeśli chodzi o trasę N-S nic się nie dzieje – powiedział Karol Gutkowicz.

Jak zaznaczyła Kinga Bogusz, prezydent Radosław Witkowski podczas wielu konferencji prasowych mówił o budowie tej drogi. Najważniejszy był odcinek od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. W 2017 roku ten odcinek miał być już oddany do użytku, a nadal nic się nie dzieje.

Z koncepcji, jaką przedstawiło miasto, duża część trasy będzie prowadziła przez tereny należące do kolei. Jednak z doniesień medialnych wynika, że nie ma żadnych ustaleń, co do przekazania gruntów przez spółki kolejowe.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało tablicę z pytaniami do prezydenta Radomia, żeby jasno na nie odpowiedział. Pytają o to, na jakim etapie są prace przygotowawcze do ogłoszenia przetargu, kiedy zostanie on ogłoszony, czy MZDiK lub Urząd Miejski posiadają porozumienie w sprawie przejęcia gruntów kolejowych pod budowę trasy, czy prowadzono rozmowy ze spółkami kolejowymi i jakie są ustalenia i dlaczego prezydent nie wywiązał się z zapowiadanego terminu realizacji inwestycji?

 

Karolina Kozieł

Fot.: Radio Plus/Elżbieta Warchoł


PiS: Co dalej z trasą N-S? komentarze opinie

  • gość 2017-05-30 17:35:04

    no nareszcie bo od tych bladych wujów to mi sie rzygać chce

Dodajesz jako: Zaloguj się