:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

PiS o podziale środków unijnych na Mazowszu: Radom jest traktowany „po macoszemu” [FOTO]

Radosław Fogiel oraz Jakub Kowalski, kandydaci PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, poinformowali, że subregion radomski znalazł się na ostatnim, piątym miejscu, jeśli chodzi o przeliczenie funduszy unijnych, otrzymywanych przez subregiony województwa mazowieckiego, na jednego mieszkańca. Dane te pochodzą z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych.

 

Jakub Kowalski poinformował w czasie konferencji prasowej, że we wrześniu w byłych miastach wojewódzkich na Mazowszu odbywały się konferencje pn. „Sukces pisany dotacją”, organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. W trakcie tych konferencji pokazane zostały dane, ile w poszczególnych subregionach województwa mazowieckiego przeznaczono środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020.

- W momencie, gdy te kwoty zostały podzielone przez liczbę mieszkańców poszczególnych subregionów, otrzymaliśmy obraz tego, jak w bardzo niesprawiedliwej sytuacji znajduje się nasz subregion radomski, jeśli chodzi o podział środków i funduszy unijnych. Funduszy, które miały wyrównywać szanse i niwelować dysproporcje, a tak naprawdę je pogłębiają, bo środki idą do bogatej Warszawy, bogatego Płocka. Przed nami jest także subregion ostrołęcki i ciechanowski. Władze Mazowsza traktują nas w sposób absolutnie niesprawiedliwy i ta sytuacja wymaga zmian - mówił kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Według tych danych, kwota dofinansowania z RPO WM 2014-2020 w przeliczeniu na jednego mieszkańca subregionu radomskiego wyniosła 569,23 zł (dla porównania: w subregionie siedleckim - 1163,32 zł, płockim - 1014,33 zł, ostrołęckim - 938,55 zł, ciechanowskim - 779,26 zł). 

Z kolei Radosław Fogiel stwierdził, że bez zmiany koalicji rządzącej w sejmiku, ta sytuacja się nie zmieni, a Radom dalej będzie traktowany „po macoszemu”.

- Nie może tak być, że Radom jest karany od 1976 roku najpierw przez władze PRL-u, a teraz także przez władze Mazowsza. Marszałek Adam Struzik ma swoje interesy zupełnie gdzie indziej, ma swoich kolegów partyjnych, ale co gorsza ma również  destruktywny wpływ na osoby, które powinny o Radom walczyć - podsumował radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Warto podkreślić, że liczba wniosków pozytywnie ocenionych pod względem formalnym w subregionie radomskim wyniosła 483 (dla porównania: w subregionie siedleckim - 341, ostrołęckim - 328, ciechanowskim - 286, płockim 246).


PiS o podziale środków unijnych na Mazowszu: Radom jest traktowany „po macoszemu” [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się