:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

PiS o ważnych inwestycjach rządowych. Skorzysta Radom i Mazowsze [FOTO]

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz wraz z parlamentarzystami PiS poinformował o przebiegu rządowych inwestycji, realizowanych w Radomiu oraz na Mazowszu.

 

Droga S7

Głównym tematem konferencji była budowa S7 na odcinku Warszawa-Grójec.

– Budujemy nową drogę ekspresową pomiędzy węzłem Lotnisko Okęcie a obwodnicą Grójca. Jest to blisko 30 km odcinka, który skróci podróż z Radomia do stolicy o 20, a nawet 30 min – poinformował wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 

Wartość inwestycji wynosi 1,5 mld zł. Celem jest usprawienie ruchu tranzytowego w kierunku południowym, usprawnienie funkcjonowania ruchu dla miasta Warszawy i okolic, poprawa bezpieczeństwa ruchu ruchu drogowego oraz umożliwienie aktywizacji terenów gospodarczych, zlokalizowanych w sąsiedztwie S7.

Czas realizacji zadania wynosi 34 miesiące, z czego 18 miesięcy przeznaczono na same prace. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zakłada, że roboty będą mogły ropocząć się już pod koniec przyszłego roku. 

Planowany termin oddania drogi do użytku to marzec 2021 roku. 

 

Droga S12

Chodzi o budowę odcinka z Piotrkowa Trybunalskiego do Puław, biegnącego przez Radom. Wicewojwoda mazowiecki poinformował, że znalazły się pieniądze na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. 

 

Linia kolejowa

– Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą PKP TLK. Wszystko idzie zgodnie z założonym harmonogramem. W tym momencie trwają prace przygotowawcze przy projkecie budowlanym oraz prace przy dokumentacji geodezyjno-inżynierskiej – podkreślił Artur Standowicz.

Na jesień przyszłego PKP planuje zwrócić się do wojewody roku o wydanie pozwoleń na budowę.

 

Al. Wojska Polskiego

Przypomnijmy, na wniosek prezydenta, wojewoda, zwrócił się 3 sierpnia do ministra finansów o zabezpieczenie środków w budżecie państwa, niezbędnych na realizację tej inwestycji.

– Do procedowania potrzebne są jeszcze dokumenty, o które 7 sierpnia został poproszny prezydent. Chodzi o opinię marszałka na temat zasadności realizacji tej inwestycji oraz wieloletnią prognozę finansową, czyli dokument strategiczny Radomia, który zawiera abezpieczenie  finansowe ze strony miasta – poinformował wicewojewoda. 

Artur Standowicz przypomniał także, że dokumentacja ws. wydania pozwolenia na budowę, jaka wpłynęła do wojewody, zawierała szereg błędów formalnych. Miasto zostało wezwane do jak najszybszego dostarczenia właściwych dokumentów.

 

Małgorzata Stasiak


PiS o ważnych inwestycjach rządowych. Skorzysta Radom i Mazowsze [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2017-08-29 16:03:00

    dlatego tutaj zostałem. Chciałem się przeprowadzić, ale coś mnie tknęło. Tutaj też jest dużo taniej. Jak policzyć na https://hipoteki.net/kalkulator-kredytu-hipotecznego/ to Radom wychodzi bardzo korzystnie

Dodajesz jako: Zaloguj się